Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 października 202315:09

Radość w bieńkowickim przedszkolu. Otwarto nowy plac zabaw

 Radość w bieńkowickim przedszkolu. Otwarto nowy plac zabaw - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nowy plac zabaw w przedszkolu w Bieńkowicach został dziś oficjalnie otwarty. Radości dzieci nie przyćmiła nawet deszczowa pogoda, chociaż na pierwsze zjazdy ze zjeżdżalni przyjdzie jeszcze poczekać. Energię przedszkolaki pokazały za to na scenie.

Współfinansowany przy pomocy środków z budżetu województwa śląskiego w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka" plac zabaw stanął na terenie przedszkola w Bieńkowicach. Kosztami po połowie podzielili się samorząd wojewódzki oraz gmina Krzyżanowice.

W ramach inwestycji zamontowany został zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i elementami zabawowymi oraz edukacyjnymi, wykonano bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki oraz zamontowana tablicę o otrzymanym dofinansowaniu. Cały teren został też uporządkowany.

Witając gości, dyrektor przedszkola podkreśliła wagę współpracy gminy i jej mieszańców. To dzięki wspólnemu działaniu rady sołeckiej, pracowników urzędu gminy i przedszkola, mieszkańców, rodziców i lokalnych przedsiębiorców udało się szybko zrealizować inwestycję. W imieniu gospodarza gminy Grzegorza Utrackiego zastępca wójta Wolfgang Kroczek omówił dalsze inwestycje planowane przez gminę w Bieńkowicach.

Przed gośćmi zebranymi w przedszkolu wystąpili także najważniejsi beneficjenci „Inicjatywy sołeckiej” – najmłodsi i najstarsi przedszkolacy. Były tańce, piosenki, wierszyki i podziękowania. Plac zabaw został poświęcony, wstęga przecięta, baloniki uwolnione w przestrzeń. A na koniec – wielka radość z nowego placu zabaw. Teraz tylko pozostaje czekać na dobrą pogodę, by móc sprawdzić atrakcję w praktyce.

Autor: TH/UG Krzyżanowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202511:43

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO]

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już 26. edycja wyjątkowego spływu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Piróg, a od lat wspiera go Miasto Racibórz. Pływadło – barwna i niepowtarzalna impreza rzeczna – po raz piąty znalazło się w programie Festiwalu Górnej Odry.

fot. UM, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Strony Partnerskie30 czerwca 202518:51

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu powstaje niezwykła przestrzeń – „spirala czasu” z irysów. Projekt, który otrzymał wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanie się nowym ogrodniczym sercem Zaczarowanego Ogrodu, przyciągając miłośników natury i botanicznych opowieści.

waw
Strony Partnerskie29 czerwca 202504:37

Kiedy pompa ciepła się wyłącza?

Kiedy pompa ciepła się wyłącza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.