Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.
Codzienność wielu rodziców czuwających przy swych chorych dzieciach w wielu miejscach wciąż jest daleka od ideału. Zmuszeni są do spania na wygniecionych materacach, twardych krzesłach, niewygodnych fotelach, a niejednokrotnie bezpośrednio na podłodze. Sprzęt przekazany raciborskiemu szpitalowi pomoże, choć w części zmienić tę rzeczywistość.
Przekazania na rzecz szpitala dokonał właściciel 16 restauracji McDonald's w regionie Śląska i Opolszczyzny, Bogusław Maziarz.
- Pobyt dziecka w szpitalu może być trudnym i stresującym doświadczeniem dla całej rodziny. Łóżko dla rodzica zapewnia bliskość i wsparcie, które są niezbędne do łagodzenia stresu i pomagania dziecku w walce z chorobą. Sprzęt ten daje również gwarancję, że rodzice będą mieli możliwość odpoczynku i regeneracji, dzięki czemu będą mogli zapewnić dziecku odpowiednią opiekę
— podkreślił B. Maziarz.
Co ważne, są to leżanki wykonane z dobrej jakości materiału, który jest łatwy w utrzymaniu oraz łatwy w dezynfekcji. Dodatkowo łóżka wyposażone są w solidny stelaż, kosz na przechowywanie pościeli oraz kółka umożliwiające jego łatwe przesuwanie.
Jak zdradził Bogusław Maziarz, nie są to jedyne działania Fundacji Ronalda McDonalda.
- Prócz zakupu łóżek, które przekazywane są na oddziały pediatryczne, fundacja zbudowała już dwa Domy dla Rodziców, w których mogą oni wypocząć oraz mieszkać bez opłat przez cały okres pobytu dziecka w szpitalu. Domy takie stanęły już przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu, czy przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Obecnie w trakcie budowy jest podobny dom przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
— mówił darczyńca raciborskiego szpitala.
- Fundacja ma również specjalistyczne ambulansy, które kursują po Polsce, wykonując przesiewowe badania USG u dzieci. Pozwala to wykryć choroby zdecydowanie szybciej, co z kolei przyczynia się do zwiększenia szans na całkowite wyleczenie
— dodał B. Maziarz.
Udział w przekazaniu wzięli: ordynator oddziału pediatrycznego Jacek Micuła, pielęgniarka oddziałowa, personel oddziału oraz zastępca dyrektora ds. medycznych Elżbieta Wielgos-Karpińska.



















![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)
![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)


![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)
![Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777840162photo-21-z-39-.jpg)








![Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777836886dsc-4431-.jpg)
![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)



![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777878373zrzut-ekranu-2026-05-4-o-09-05-51-.png)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany