Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 września 202316:32

Odsłonięto obelisk upamiętniający śp. aspiranta Michała Kędzierskiego [FOTO i WIDEO]

Odsłonięto obelisk upamiętniający śp. aspiranta Michała Kędzierskiego [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

10 września w południe na ulicy Chełmońskiego w Raciborzu odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy upamiętniającej policjanta Michała Kędzierskiego, który w tym miejscu zginął na służbie. W apelu wziął udział zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinspektor Paweł Dobrodziej.

W niedzielę w Raciborzu odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć asp. Michała Kędzierskiego. W uroczystości wzięła udział rodzina zmarłego policjanta, jego koledzy w mundurach, przełożeni z zastępcą komendanta głównego, zastępcą komendanta wojewódzkiego i komendantem powiatowym na czele oraz przedstawicielami władz rządowych, samorządowych i parlamentarzystami. Obelisk stanął na ul. Chełmońskiego, gdzie 4 maja 2021 roku Michał zginął, zastrzelony na służbie przez przestępcę.

Punktualnie o 12.00 w Raciborzu na ul. Chełmońskiego rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć asp. Michała Kędzierskiego, przy którym posterunek honorowy wystawili śląscy policjanci. 4 maja 2021 roku właśnie w tym miejscu Michał zginął, zastrzelony podczas interwencji przez przestępcę.

Z inicjatywy władz miejskich Raciborza, w miejscu tej tragedii, postanowiono wznieść obelisk z tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć policjanta, który stał na straży bezpieczeństwa mieszkańców.

W uroczystości wzięła udział rodzina zmarłego policjanta, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński, parlamentarzyści i mundurowi - koleżanki i koledzy, na czele z Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawłem Dobrodziejem oraz Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Markiem Nowakowskim, Komendantem Powiatowym Policji w Raciborzu nadkom. Markiem Ryszką i Komendantami wszystkich jednostek garnizonu śląskiego. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych z Prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym oraz licznie przybyłych mieszkańców.

Po przemówieniach i odczytaniu listu Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michała Wosia, lektor uroczystości przedstawił sylwetkę asp. Michała Kędzierskiego i okoliczności jego tragicznej śmierci.

Przed uroczystym odsłonięciem obelisku, w którym wzięła rodzina zmarłego policjanta, Komendanci oraz władze miejskie, policyjna delegacja, z Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawłem Dobrodziejem, złożyła wieniec na grobie zmarłego policjanta.

Po poświęceniu obelisku przez Kapelana KWP w Katowicach, nastąpiło złożenie wieńców przez delegacje.

Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, z udziałem Kompani Honorowej, Pocztów Sztandarowych i Orkiestry KWP w Katowicach.

Autor: TH, fot. TH, MK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.