Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 sierpnia 202310:44

Radni wezwali prezydenta, by zaprzestał finansowania z budżetu miasta kampanii wiceministra Jabłońskiego

Radni wezwali prezydenta, by zaprzestał finansowania z budżetu miasta kampanii wiceministra Jabłońskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Pod wezwaniem wygłoszonym wczoraj, 30 sierpnia, na sesji Rady Miasta podpisało się jedenastu rajców. Wskazują, że za pieniądze raciborskich podatników na billboardach pokazywany jest wiceminister Paweł Jabłoński z PiS, zapowiadający start do Sejmu.

Jedenastu radnych to opozycja wobec prezydenta Dariusza Polowego, którego postać od dawna zdobi billboardy, plakaty i ulotki, przy drogach, w H2Ostróg czy w przesyłkach z rachunkami, np. z Raciborskich Wodociągów.

Niedawno, pod hasłem dobra współpraca rządu z samorządem, na wizualizacjach pojawił się wiceminister Paweł Jabłoński z PiS. Zbiegło się to w czasie, kiedy zapowiedział swój start w wyborach do Sejmu. To jego drugie podejście parlamentarne. W 2019 r. bezskutecznie próbował zdobyć mandat z okręgu 31 (m.in. Katowice, Chorzów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Siemianowie Śląskie, Świętochłowice). Teraz promuje się pod hasłem "Jestem stąd, pracuję dla was" (wychował się w Pietrowicach Wielkich, ukończył I LO w Raciborzu).

Z prezydentem znają się od lat, zanim jeszcze objęli swoje funkcje. D. Polowy przyznał w rozmowie z mediami, że służył nawet do Mszy św., na której chrzczono dzisiejszego wiceszefa dyplomacji. Onet.pl donosi, że Jabłoński ma być trójką na liście PiS w okręgu rybnickim, obejmującym także pow. raciborski, za Bolesławem Piechą i wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem.

Radni chcą, by prezydent zaprzestał finansowania działań promocyjnych z wizerunkiem wiceministra za pieniądze miejskie lub miejskich spółek, które w imieniu miasta nadzoruje. Chodzi o billboardy oraz bezpłatną gazetkę Echo Raciborza. - Domagamy się zwrotu wszystkich pieniędzy do budżetu miasta z wydatków związanych z przygotowaniem i ekspozycją polityków biorących udział w najbliższych wyborach - dodano w apelu.

- Informator o inwestycjach realizowanych w Raciborzu przy współpracy rządu z samorządem to inicjatywa prezydenta Polowego. Jest to zarazem forma konsultacji społecznych – strona pozwala na zgłoszenie inwestycji najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców. O wiele z inwestycji już realizowanych w Raciborzu zabiegałem w rządzie na prośbę prezydenta Polowego – na długo zanim zaczęła się kampania, bo już od 2018 r. – i nadal będę to robił - to treść komentarza, jaki przesłał nam wiceminister Jabłoński po poniedziałkowym posiedzeniu komisji finansów. Tam prezydent przyznał, że kampania z jego udziałem jest finansowania przez miasto. Czytaj także: Kto płaci za billboardy z wizerunkiem prezydenta i wiceministra z PiS?

pismo31082023

Autor: g.waw, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.