Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 kwietnia 202319:05

Seniorzy chcą utrzymania oddziału PKO BP przy ul. Pracy. Bank chce go zamknąć

Seniorzy chcą utrzymania oddziału PKO BP przy ul. Pracy. Bank chce go zamknąć - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Placówka banku ma być zamknięta w czerwcu. Seniorzy skierowali do prezesa pismo w sprawie utrzymania oddziału. Wnieśli o poparcie radnych miejskich.

Jak argumentują seniorzy z Raciborza, wielu z nich nie korzysta i nie jest biegła w technologiach cyfrowych. Wolą tradycyjną obsługę bankową, bo tak czują się bezpieczni. Nie chcą przejść na aplikacje mobilne. Ulica Pracy, jak dodają, jest optymalnie położona, w centrum dużych osiedli, z dostępnością miejsc parkingowych. Seniorzy nie chcą chodzić do centrum na ul. Mickiewicza. Napisali, że panuje tam chaos, z czterech okienek czynne są dwa, a o miejsca parkingowe trudno. - Zdecydowała ekonomia, tak to skalkulowali - skomentował plany banku zorientowany w nich radny Henryk Mainusz. 

Uchwałę Rady Miasta w sprawie poparcia apelu Stowarzyszeń zrzeszających seniorów z Raciborza o utrzymanie II Oddziału PKO BP S.A. w Raciborzu poparli: Białuska Irena, Czerner Marian, Fica Marcin, Henek-Wypior Justyna, Klima Piotr, Klimaszewska Krystyna, Kobylak Zygmunt, Kuliga Michał, Lenk Mirosław, Mainusz Henryk, Nowacka Ludmiła, Poznakowska Justyna, Rycka Paweł, Szukalska Anna, Szukalski Michał, Wacławczyk Anna.

Treść pisma, jakie trafi do prezesa PKO BP

Pan Dariusz Szwed
Prezes Zarządu Banku PKO BP S.A.
w Warszawie ul. Pułaskiego 15

Klienci posiadający od długiego już czasu Konta w Banku PKO BP S.A. za pośrednictwem Stowarzyszeń zrzeszających Seniorów zwracają się z prośbą do Zarządu i Pana Prezesa Banku PKO BP S.A. o utrzymanie działalności II Oddziału PKO BP S.A. w Raciborzu przy ul. Pracy 21.

II Oddział PKO BP S.A. jest umiejscowiony w bardzo dogodnym punkcie miasta. Duże osiedle mieszkaniowe, sąsiedztwo z ul. Słowackiego, Ogrodowej, Katowickiej, Żorskiej, Kossaka, Ocickiej i Mariańskiej, możliwość korzystania z kilku parkingów w okolicy jest dużą zaletą dla osób przyjezdnych z Powiatu Raciborskiego, którzy też są klientami PKO BP S.A.

Osiedle i pobliskie okolice zamieszkują osoby w wieku około 60 r. życia - senior plus. Są to osoby wykluczone cyfrowo - nie posiadają dostępu do komputera i nie obsługują samodzielnie aplikacji internetowej proponowanej przez bank. Chętnie i często korzystają z tradycyjnej obsługi banku, przez okienko co w dzisiejszych czasach daje im dużą pewność, że nie zostaną oszukani.

W przypadku likwidacji II Oddziału PKO BP będą zmuszeni do korzystania z obsługi w I Oddziale PKO BP przy ul. Mickiewicza, gdzie dotarcie do tego Oddziału jest utrudnione, brak miejsc parkingowych i centrum miasta niestety ciasno, poza tym w I Oddziale PKO BP są 4 stanowiska kasowe, z czego tylko 2 działają, co wydłuża czas oczekiwania i daje dodatkowy stres kolejkowy i ogólny chaos.

Większość osób już dziś deklaruje, że będzie zmuszona do rezygnacji z usług Banku PKO BP S.A. Dla nas długoletnich Klientów Banku PKO BP S.A niezrozumiała jest decyzja Zarządu Banku o Likwidacji II Oddziału PKO BP w Raciborzu. Placówka realizuje cele zakładane przez Zarząd Banku, co widoczne jest ilości obsługiwanych osób około 1000 miesięcznie, zawsze mieściła się w grupie Liderów Sprzedaży.

Jeżeli Bank PKO BP S.A w swojej strategi rozwoju na najbliższe lata stawia na dobro klienta, to bardzo prosimy o utrzymanie tego II Oddziału PKO BP w Raciborzu przy ul. Pracy 21, abyśmy mogli przez najbliższe lata również korzystać z tak dobrego poszanowania i obsługi nas seniorów plus w tym Banku.

Z wielkimi wyrazami Szacunku dla Zarządu i Pana Prezesa Dariusza Szwed PKO BP S.A za przychylne ustosunkowanie się do Naszej Prośby.

Życzymy owocnej współpracy na dalsze lata.

Stowarzyszenie Dobro Ojczyzny, 47-470 Racibórz ul. Ks. Londzina 38

Autor: red., fot. PKO BP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 lutego 202408:22

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
red., fot. Wojsko-Polskie
Reklama
Kultura i edukacja1 marca 202423:40

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprosiło dziś, 01.03., na widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego SKAZA inspirowane najpiękniejszym produkcjami Disney’a. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.