Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 marca 202311:12

Lenk: naszym celem było ograniczenie pana autopromocji za publiczne pieniądze

Lenk: naszym celem było ograniczenie pana autopromocji za publiczne pieniądze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Sesja nadzwyczajna i krótkie spięcie byłego prezydenta Mirosława Lenka i obecnego Dariusza Polowego. Poszło o procesję w Sudole i billboardy z wizerunkiem obecnego włodarza.

Sprawa ma źródło na sesji styczniowej, na której rządzące w Radzie Miasta kluby Razem dla Raciborza i Radni Niezależni Michała Fity obcięli tegoroczne wydatki m.in. na promocję i wydarzenia promocyjne (110 tys. zł). Od wielu miesięcy opozycyjni wobec prezydenta radni protestują przeciwko kampaniom billboardowym i plakatowym z wizerunkiem Dariusza Polowego.

Po sesji styczniowej prezydent rozesłał do organizatorów corocznych i zaplanowanych wydarzeń list, w których winą za brak dotacji obwinił radnych.

- Naszym celem było ograniczenie pana autopromocji za publiczne pieniądze - oświadczył wczoraj, 08.03., były prezydent M. Lenk, wskazując, że radni ograniczyli wydatki, ale nie wskazali na jakie konkretnie działania. Tu decyzje, jak wskazywał, zapadły w urzędzie. Dodał, że na billboardy i plakaty promujące D. Polowego pieniądze jednak zawsze się znajdują.

- Przy wydatkach jakie ponosimy na pańską autoreklamę, to wydatki na procesję czy forum gospodarcze, czy dla wielu innych wskazanych w tym liście, to są drobne pieniądze. My odbieramy to jako zabieg marketingowy, jako uderzenie w naszą działalność, ale my sobie z tym poradzimy. Tylko te organizacje nie mogą być zakładnikiem naszych gierek, nie wyobrażam sobie, żeby nie wspierać procesji konnych - oświadczył były prezydent.

Działania obecnego włodarza nazwał rodem z poprzedniej epoki. - O standardach wielkiego Raciborza będę mówił niejednokrotnie, dla mnie to nie są normalne standardy.

Były przewodniczący Rady Miasta Henryk Mainusz mówił z kolei, że z jednej strony propaganda i pomniki władzy, z drugiej krzywe chodniki, dymiące kominy i płyty spadające z sufitu w H2Ostróg.

- Problem polega na tym, że jeśli podejmuje się jakieś działanie, dobrze jest wiedzieć, jakie ono przyniesie skutki, może jest też dobrze wiedzieć, jakich to dotyczy działów w budżecie, może jest dobrze wiedzieć, że akurat z tego działu nie jest finansowane to, co miało być motywem. Cieszę się, że państwo zauważyliście, że są ludzie, którzy cierpią na tego typu działaniach - mówił Dariusz Polowy. Obiecał, że będzie się starał "aby maksymalnie poprawić to, także i na najbliższej sesji". Wskazał, że przy ograniczonych środkach do realizacji skierowano te działania, co do których podpisano już wcześniej stosowne umowy, wieloletnie albo w styczniu.

- Nie było najmniejszych problemów z przywróceniem sobie środków na działalność biura prezydenta. Jak zauważyłem na sesji budżetowej, z billboardami pan sobie da radę - odparł Lenk, mówiąc o permanentnej, systematycznej kampanii wyborczej, wzywając, by na najbliższej sesji rozwiązać problem, w tym przekazać środki na procesję w Sudole. Zapis dyskusji dostępny [TUTAJ], ustaw czas 2:04:49

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Aktualności19 lipca 202416:40

Olimpijskie lato z raciborską biblioteką

Olimpijskie lato z raciborską biblioteką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.