Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 lutego 202319:41

Dzień chorego w Łubowicach [FOTO]

Dzień chorego w Łubowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik:

W parafii łubowickiej pamięta się o chorych. Błękitne Anioły z Łubowic każdego roku organizują spotkanie z tej okazji dla chętnych chorych i ich opiekunów.

Często przy różnych okazjach życzymy sobie dużo zdrowia, bo zdrowie jest wartością nadrzędną. Ale ludzie zdrowi często nie pamiętają, że wśród nas są chorzy, którzy potrzebują dobrego słowa, gestu, obecności. Dzień Chorego przypada 11 lutego. W parafii łubowickiej pamięta się o chorych. Błękitne Anioły z Łubowic każdego roku organizują spotkanie z tej okazji dla chętnych chorych i ich opiekunów. W tym roku spotkanie odbyło się w niedzielę, 12 lutego, w Centrum Eichendorffa w Łubowicach.

Błękitne Anioły pospieszyły z konkretnym gestem miłości i pamięci o chorych. Przy kawie, grzanym winie i pysznych ciastach upieczonych przez panie ze Stowarzyszenia można było przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie. Na spotkanie przyszło 40 osób i czekało na nich wiele przyjemnych niespodzianek. Uczestnicy spotkania zostali obdarowani przez Błękitne Anioły upominkami w postaci zdrowotnych syropów smakowych. Najważniejszą częścią spotkania były jednak prelekcje zaproszonych gości.

W tym roku swój czas chorym poświęcili zaproszeni lekarze: Anna i Sylwester Kasińscy oraz Robert Kampka. Wszyscy skupili się na profilaktyce. Zwrócili uwagę, że procesu starzenia się nie powstrzyma, lecz można go opóźnić stosując „kamienie milowe” doktora Sylwestra Kasińskiego.

Dr Sylwester Kasiński- lekarz internista omówił trzy „kamienie milowe” wpływające na zdrowie: dieta, ruch i sen. Swoje „kamienie” omówiła pediatra dr Anna Kasińska, zwracając uwagę na szczególnie duże znaczenie szczepionek, odporności i hartowania organizmów. Dr Robert Kampka – lekarz ginekolog omówił temat chorób nowotworowych, menopauzy, prostaty, nietrzymania moczu. Zachęcał do systematycznych badań profilaktycznych.

Do osób chorych w starszym wieku i leżących, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu (34 osoby) Aniołki udały się z upominkami osobiście. Składamy życzenia sił do codziennego zmagania się z chorobą i cierpieniem, a także życzenia cierpliwości dla osób podejmujących codzienną opiekę nad chorymi. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproponowanej przez Błękitne Anioły w Łubowicach takiej formy spędzenia niedzieli. Wszyscy uczestnicy spotkania wychodzili uśmiechnięci i bardzo zadowoleni, docenili troskę o nich i życzliwość, dziękowali za zorganizowania spotkania z lekarzami.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202422:32

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. policja śląska, grupa 112
Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202423:23

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W tym roku mija 50 lat od otwarcia Przedszkola nr 11 przy ul. Jana, znanego jako ZEW-owskie. W roku jubileuszowym w Raciborskim Centrum Kultury dzieci wystawiły Królewnę Śnieżkę.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.