Arboretum zleciło projekt rewitalizacji zoo. Tak miałoby wyglądać

- To atrakcja, którą znają wszyscy raciborzanie bez względu na wiek. Wymaga ona jednak nowej aranżacji, by warunki życia zwierząt uległy poprawie, a kontakt z wybranymi gatunkami mógł być bliższy - informuje ratusz.
Po szeregu inwestycji w infrastrukturę turystyczną, ścieżkę edukacyjną, poprawienie dostępności Zaczarowanego Ogrodu i rozszerzenie oferty przewodnickiej, przyszedł czas na zajęcie się jedną z najważniejszych atrakcji Arboretum, czyli mini-zoo.
To atrakcja, którą znają wszyscy raciborzanie bez względu na wiek. Wymaga ona jednak nowej aranżacji, by warunki życia zwierząt uległy poprawie, a kontakt z wybranymi gatunkami mógł być bliższy.
Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zleciło wykonanie dokumentacji projektowej rewitalizacji mini-ZOO. Podstawowe założenia rewitalizacji to konieczna poprawa dobrostanu zwierząt i zwiększenie dostępności zwierząt dla odwiedzających w odpowiedzialny sposób.
Istotne zmiany projektu w odniesieniu do stanu obecnego to:
- powiększenie obszaru mini-zoo o przylegle do niego łąkę i pas krzewów iglastych,
- wytyczenie nowego przebiegu ścieżek i granic wybiegów,
- budowa nowych pomieszczeń dla zwierząt na wszystkich wybiegach,
- poprowadzenie instalacji wodnej i elektrycznej na całym obszarze mini-zoo,
- możliwość wejścia na wybiegi z owcami, kozami i alpakami,
- przeniesienie danieli do centralnej części mini-zoo i możliwość ich obserwacji ze specjalnego namiotu,
- wykonanie stołu do wodnych zabaw dla dzieci w centralnej części mini-zoo,
- wprowadzenie do mini-z0O alpak i bydła szkockiego.
- Rewitalizacja mini-zoo to inwestycja konieczna i wyczekiwana. Pragniemy, by obszar mini-zoo stapiał się swoją fizjonomią z otaczającym go lasem, a jednocześnie był dostosowany do warunków zapewniających komfort życia jego mieszkańcom, edukował i zaspokajał potrzeby współczesnego turysty.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz