Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 stycznia 202312:35

Bezpieczeństwo w czasie ferii to podstawa. Spotkanie w Zawadzie Książęcej

Bezpieczeństwo w czasie ferii to podstawa. Spotkanie w Zawadzie Książęcej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Dzielnicowi w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych. W trakcie pogadanek przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem.

Wczoraj, 3 stycznia, takie spotkanie przeprowadził kuźniański dzielnicowy z uczniami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zawadzie Książęcej. Podczas pogadanki mundurowy poruszał tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach dnia codziennego, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku. Policjant przekazał najmłodszym wiedzę o tym, jak powinny wyglądać zabawy na śniegu, lodowisku oraz podczas innych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Mundurowy szczególnie podkreślał kwestie korzystania tylko z profesjonalnych lodowisk i przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Poruszono również temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Dzieci mogły sobie również przypomnieć, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Ponadto dzielnicowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, zachęcał dzieci do udziału w konkursie plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.