Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 grudnia 202208:07

Mikołaj zszedł z drabiny. Zamkowy jarmark za nami [FOTO i WIDEO]

Mikołaj zszedł z drabiny. Zamkowy jarmark za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Koncert „Zakochany duet” - Magdalena Pohlmann & Kamil Klimek zwieńczył trwający od czwartku Jarmark Bożonarodzeniowy w Krainie Górnej Odry na Zamku Piastowskim

Punktualnie o godz. 13:00 na zamkowym dziedzińcu było gwarno, radośnie i wesoło, a to za sprawą niecodziennego gościa, czyli wizyty Świętego Mikołaja. Dzięki uprzejmości strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu oraz autodrabinie udało się sprowadzić Świętego Mikołaja z „nieba” na ziemię, który obdarowywał wszystkie dzieci oraz osoby dorosłe słodkościami ufundowanymi przez firmę MIESZKO S.A. z Raciborza. Ponadto chętne osoby mogły zrobić sobie pamiątkowe, wyjątkowe i niepowtarzalne zdjęcie z zacnym Gościem oraz z alpakami, który przyjechały do nas „Alpakaland”, gospodarstwa położonego w małej wsi Królowe w województwie opolskim w Gminie Głubczyce. W międzyczasie na scenie plenerowej odbył się recital Justyny Bulendy oraz koncert Magdaleny Wydriński. Na zakończenie, jako gwiazda wieczoru, wystąpił „Zakochany duet” - Magdalena Pohlmann & Kamil Klimek. Ponadto wśród odwiedzających przechadzały się „żywe rzeźby” - Leśne Skrzaty chętnie pozujące do zdjęć z uczestnikami Jarmarku.

W niedzielnym wydarzeniach wzięli udział m. in.: członkini Zarządu Powiatu Raciborskiego - Ewa Lewandowska, Karina Talabska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu, Krystyna Niklewicz - dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu, która wspólnie ze starostą Ewą Lewandowską na scenie plenerowej podsumowały czterodniowe wydarzenie oraz Artur Wierzbicki - radny powiatowy. Przypomnijmy, jarmark w dawnej książęcej siedzibie był w dniach od 15 do 18 grudnia 2022 r. Organizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Powiat Raciborski, Miasto Racibórz, PGL LP Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu oraz Zamek Piastowski w Raciborzu.

Dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu i jego otoczenie stało się miejscem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czekało moc atrakcji i niespodzianek. Magia świąt oczarowała każdego odwiedzającego to niezwykłe miejsce. Jarmark był wydarzeniem, który ściągnął na Zamek Piastowski w Raciborzu gości z całego województwa, kraju oraz z zagranicy. Pojawiły się m. in.: świąteczne specjały, pierniki, wędliny, grzane wino oraz miody pitne. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych takich jak: koło młyńskie (stanęło obok pomnika Matki Polki) oraz karuzela. W trakcie Jarmarku została udostępniona bezpłatnie do zwiedzania kaplica zamkowa w pełnej krasie. Zobaczyć można było jej wyjątkowe i pieczołowicie odrestaurowane wnętrze, na które spogląda zapierające dech w piersiach niebiańskie sklepienie i setki lat barwnej historii. W zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej można było zakupić świąteczne gadżety związane z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym - kubki ceramiczne oraz pamiątkowe monety. W magiczny klimat świąt wprowadziły wszystkich odwiedzających wydarzenia artystyczne. Już od czwartku 15 do soboty 17 grudnia na scenie plenerowej, nieopodal żywej choinki, można było podziwiać występy wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu z repertuarem taneczno-wokalnym, recital Justyny Galdy, koncert wokalno-gitarowy Agnieszki Kawulok i Zbigniewa Bałdysa, recital Błażeja Klimaszki, koncert Chóru Żeńskiego „VIVO”; koncert Gminnej Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice, recital Alicji Czerner, uczestniczki znanego i lubianego programu telewizyjnego „The Voice of Poland”, występ wychowanków ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej (SKZR) „Źródło” oraz koncert zespołu „RoY Bert Kindla”. Ponadto, wśród wielu atrakcji jakie przygotowano na sobotę, były jeszcze Street Art Masters - living statues, czyli Żywe rzeźby - Świetlne Anioły.

Autor: Zamek Piastowski, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 lutego 202410:53

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności19 lutego 202409:59

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.