Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 grudnia 202221:42

Czas dostawy przesyłki kurierskiej

Czas dostawy przesyłki kurierskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W dzisiejszych czasach, na co dzień ogromne ilości przesyłek przechodzą przez ręce klientów, kurierów i pracowników sortowni firm kurierskich. Te same firmy dokładają też ogromnych starań w celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług. Czas dostawy przesyłki kurierskiej jest jednym z najistotniejszych czynników w tejże kwestii - nikt bowiem nie lubi czekać długo na przesyłkę. Dla klientów biznesowych, którzy zajmują się działalnością związaną z wysyłaniem dóbr za pośrednictwem kuriera, jest ona wręcz kluczowa i znacząco wpływa na odbiór firmy przez klientów indywidualnych.

Co jednak wpływa na czas dostawy? Dlaczego przesyłka trafi do nas dopiero w określonym dniu, a nie nazajutrz? Czy można otrzymać paczkę w weekend? Tego i więcej dowiedzą się Państwo w poniższym artykule na przykładzie firmy kurierskiej DSV XPress.

Ile wynosi czas dostawy przesyłki kurierskiej?

Czas dostawy przesyłki jest uzależniony przede wszystkim od dystansu, który musi ona przebyć, wybranej usługi kurierskiej, rodzaju transportu oraz dnia, w którym nadajemy paczkę. Przesyłki nadane w trakcie weekendu lub tuż przed zazwyczaj rozpoczynają czas realizacji dopiero od poniedziałku.

W przypadku przesyłek wewnątrzkrajowych, czas dostawy wynosi zazwyczaj od jednego do dwóch dni, licząc od dnia nadania paczki. Jeśli chcemy wysłać paczkę za granicę, to zależnie od dystansu trafi ona do odbiorcy w przeciągu od dwóch do nawet kilkunastu dni.

Dlatego też warto wybrać ku temu odpowiedniego przewoźnika. Wspomniana już firma DSV XPress oferuje przedsiębiorcom usługę DSV XPress Economy, w ramach której otrzymujemy określony czas dostawy, wynoszący od jednego do sześciu dni, a także rozsądną cenę nadania. Usługa obejmuje również wysyłkę towaru o górnej granicy wagowej 1000 kg i możliwość nadania przesyłki międzynarodowej.

Klepsydra odliczająca czas do dostawy przesyłki kurierskiej

Czy mogę śledzić przesyłkę zagraniczną?

Oczywiście. Każda przesyłka otrzymuje swój unikatowy numer, który pozwala na bieżące sprawdzanie jej stanu. Jest to szczególnie przydatne dla przesyłek zagranicznych, które pokonują długą drogę. Obecnie większość przewoźników oferuje taką możliwość, gdzie firma DSV nie jest wyjątkiem - proste i wygodne w użyciu śledzenie przesyłek dostępne jest na ich stronie pod zaznaczonym hiperłączem.

Jeżeli natomiast są państwo zainteresowani szerszą gamą informacji na temat tego, jak wygląda śledzenie przesyłek w sferze zagranicznej, z całą pewnością można polecić blog firmy DSV XPress i artykuł “Przesyłki międzynarodowe - jak je śledzić?”, który rzetelnie i obszernie opisuje działanie całego systemu.

Śledzenie przesyłek zagranicznych online

Jaki wybrać środek transportu dla przesyłek zagranicznych?

Naturalnie, to, jaki wybierzemy środek transportu, również ma ogromne znaczenie dla czasu przesyłki.

Zazwyczaj nadajemy paczki poprzez transport drogowy, czyli podróż samochodem dostawczym czy ciężarówką, w niektórych przypadkach - pociągiem. Cenowo i czasowo jest to opcja stosunkowo uśredniona, z czasem przesyłki wynoszącym wspomniane już góra kilka dni - wyjątkiem mogą być wyjątkowo długie trasy zagraniczne, gdzie przesyłka musi płynąć na statku lub promie.

Transport lotniczy jest dużo droższy i ma ograniczoną ładowność, ale wynagradza to w czasie - przesyłki nadane samolotem mogą trafić na inny kontynent i dostarczone z lotniska do odbiorcy już w przeciągu dnia lub dwóch.

Jeśli nie zależy nam na czasie, ale preferujemy tanią wysyłkę, możemy skorzystać z frachtu morskiego. Przesyłka wysłana statkiem może trafić do odbiorcy dopiero za kilkanaście dni, ale ceny nadań hurtowych są stosunkowo niskie.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.