Czas dostawy przesyłki kurierskiej

W dzisiejszych czasach, na co dzień ogromne ilości przesyłek przechodzą przez ręce klientów, kurierów i pracowników sortowni firm kurierskich. Te same firmy dokładają też ogromnych starań w celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług. Czas dostawy przesyłki kurierskiej jest jednym z najistotniejszych czynników w tejże kwestii - nikt bowiem nie lubi czekać długo na przesyłkę. Dla klientów biznesowych, którzy zajmują się działalnością związaną z wysyłaniem dóbr za pośrednictwem kuriera, jest ona wręcz kluczowa i znacząco wpływa na odbiór firmy przez klientów indywidualnych.
Co jednak wpływa na czas dostawy? Dlaczego przesyłka trafi do nas dopiero w określonym dniu, a nie nazajutrz? Czy można otrzymać paczkę w weekend? Tego i więcej dowiedzą się Państwo w poniższym artykule na przykładzie firmy kurierskiej DSV XPress.
Ile wynosi czas dostawy przesyłki kurierskiej?
Czas dostawy przesyłki jest uzależniony przede wszystkim od dystansu, który musi ona przebyć, wybranej usługi kurierskiej, rodzaju transportu oraz dnia, w którym nadajemy paczkę. Przesyłki nadane w trakcie weekendu lub tuż przed zazwyczaj rozpoczynają czas realizacji dopiero od poniedziałku.
W przypadku przesyłek wewnątrzkrajowych, czas dostawy wynosi zazwyczaj od jednego do dwóch dni, licząc od dnia nadania paczki. Jeśli chcemy wysłać paczkę za granicę, to zależnie od dystansu trafi ona do odbiorcy w przeciągu od dwóch do nawet kilkunastu dni.
Dlatego też warto wybrać ku temu odpowiedniego przewoźnika. Wspomniana już firma DSV XPress oferuje przedsiębiorcom usługę DSV XPress Economy, w ramach której otrzymujemy określony czas dostawy, wynoszący od jednego do sześciu dni, a także rozsądną cenę nadania. Usługa obejmuje również wysyłkę towaru o górnej granicy wagowej 1000 kg i możliwość nadania przesyłki międzynarodowej.
Czy mogę śledzić przesyłkę zagraniczną?
Oczywiście. Każda przesyłka otrzymuje swój unikatowy numer, który pozwala na bieżące sprawdzanie jej stanu. Jest to szczególnie przydatne dla przesyłek zagranicznych, które pokonują długą drogę. Obecnie większość przewoźników oferuje taką możliwość, gdzie firma DSV nie jest wyjątkiem - proste i wygodne w użyciu śledzenie przesyłek dostępne jest na ich stronie pod zaznaczonym hiperłączem.
Jeżeli natomiast są państwo zainteresowani szerszą gamą informacji na temat tego, jak wygląda śledzenie przesyłek w sferze zagranicznej, z całą pewnością można polecić blog firmy DSV XPress i artykuł “Przesyłki międzynarodowe - jak je śledzić?”, który rzetelnie i obszernie opisuje działanie całego systemu.
Jaki wybrać środek transportu dla przesyłek zagranicznych?
Naturalnie, to, jaki wybierzemy środek transportu, również ma ogromne znaczenie dla czasu przesyłki.
Zazwyczaj nadajemy paczki poprzez transport drogowy, czyli podróż samochodem dostawczym czy ciężarówką, w niektórych przypadkach - pociągiem. Cenowo i czasowo jest to opcja stosunkowo uśredniona, z czasem przesyłki wynoszącym wspomniane już góra kilka dni - wyjątkiem mogą być wyjątkowo długie trasy zagraniczne, gdzie przesyłka musi płynąć na statku lub promie.
Transport lotniczy jest dużo droższy i ma ograniczoną ładowność, ale wynagradza to w czasie - przesyłki nadane samolotem mogą trafić na inny kontynent i dostarczone z lotniska do odbiorcy już w przeciągu dnia lub dwóch.
Jeśli nie zależy nam na czasie, ale preferujemy tanią wysyłkę, możemy skorzystać z frachtu morskiego. Przesyłka wysłana statkiem może trafić do odbiorcy dopiero za kilkanaście dni, ale ceny nadań hurtowych są stosunkowo niskie.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.