Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 grudnia 202209:18

Nauczycielki z gminy Kornowac przeszły kurs samoobrony

Nauczycielki z gminy Kornowac przeszły kurs samoobrony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ponad 15 pań z grona pedagogicznego z placówek dydaktyczno-wychowawczych z terenu gminy Kornowac wzięło udział w zajęciach kolejnej edycji kursu samoobrony dla kobiet „Potrafię bronić się sama".

Został on zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu we współpracy z Urzędem Gminy Kornowac. Kurs prowadził kierownik raciborskich dzielnicowych specjalista z zakresu samoobrony i instruktor wschodnich sztuk walki wraz z miejscowym dzielnicowym i policyjnym profilaktykiem.

Zajęcia odbywały się co środa w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu przez cały listopad. W trakcie spotkań prowadzący przekazali kursantkom wiedzę na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, a w szczególności umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, umiejętności zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały również prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań.

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia, że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako "ofiary" łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej od mężczyzn stają się też ofiarami ataków na tle seksualnym, i to nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w mieszkaniu. Kurs miał na celu nie tylko podniesienie prawnej świadomości uczestniczek w zakresie zagadnienia przemocy domowej i procedury Niebieska Karta, ale przede wszystkim poprawę pewności siebie w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 września 202513:28

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 września 2025 roku, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to poświęcone było osobom, które od lat dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Podczas ceremonii wręczono odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.