Sport13 marca 201121:31

Strażacy z Pucharem Prezydenta

Strażacy z Pucharem Prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

I Turniej Piłki Siatkowej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Raciborza odbył się w ten weekend w hali OSiR–u przy ulicy Łąkowej. Do walki przystąpiło 14 ekip, jednak prym wiodła i ostatecznie zwyciężyła drużyna Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Do startu zgłoszonych zostało 14 ekip pracowników raciborskich zakładów pracy. Udział mogli wziąć także przedstawiciele służb mundurowych. Oto ich lista:

Straż Pożarna – Budan 0:2

Wyniki drugiego dnia turnieju prezentowały się następująco (także grano do dwóch wygranych setów):

Komenda Powiatowa Policji – Henkel 2:0

Urząd Miasta – Budan 0:2

Komenda Powiatowa Policji – Koltech 2:0

Budan – Komenda Powiatowa Policji 2:0

W taki sposób dokonano wyłonienia zespołów zarówno do meczu o III miejsce jak i spotkania finałowego, które odbyły się w niedzielne popołudnie.

W spotkaniu o najniższy stopień podium zmierzyły się zespoły Sądu Rejonowego oraz ekipa firmy Budan. Pierwszy set tego pojedynku padł gładko łupem przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. W późniejszych setach ekipa Temidy nie miała już tak łatwo. Budan przebudził się i w wyrównanej walce przechylił szalę zwycięstwa jednak na swą stronę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 dla przedstawicieli Budanu, dzięki czemu ta drużyna uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Na zakończenie I turnieju o puchar Prezydenta zmierzyły się zespołypowiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Rafako. Zespoły te grały przeciwko sobie także w początkowej fazie turnieju i wtedy spotkanie padło łupem graczy Straży. Nie inaczej było i w finale. Strażacy zaczęli od szybkiej gry oraz mocnych ataków. W pierwszym secie Rafako praktycznie nie istniało. Ostatecznie przegrało go w stosunku 25:15. W drugiej odsłonie przedstawiciele Straży nieco spuścili z tonu, ale nadal kontrolowali spotkanie. Ten set także zakończył się ich zwycięstwem, jednak już nie tak okazałym (25:21). Trzeci decydujący set wyglądał bardzo podobnie do dwóch poprzednich. Gracze Rafako mieli problemy z odbiorem silnej zagrywki zawodników Straży. W końcowym efekcie i ten set należał do zawodników PSP. Jego wynik to: 25:19.

Bezpośrednio po spotkaniu finałowym organizatorzy przystąpili do wręczenia dyplomów, pucharów oraz drobnych upominków wszystkim ekipom. Niestety kilku z nich zabrakło na tej uroczystości. Nie zapomniano oczywiście o drużynach z podium. Na sam koniec kapitan Straży Pożarnej, Wiesław Szczygielski odebrał z rąk Prezydenta Miasta największy puchar za zajęcie I miejsca w turnieju. Nagrodzono także najlepiej punktującego zawodnika całego turnieju, a był nim Tomasz Krauze z drużyny Powiatowej Straży Pożarnej.

Sąd Rejonowy – Budan 1:3

Rafako S.A – Powiatowa Straż Pożarna 0:3

Spotkania sędziowali: Jerzy Gizowski oraz Jan Unger