SZAC. Teatr Polska w Nędzy

11 listopada, w ramach XI edycji programu Teatr Polska, Gminne Centrum Kulury w Nędzy gościło Teatr Naumiony z Ornontowic wraz z Fundacją Szafa Gra.
W godz. 15.00 - 17.00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Nędzy odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży, dotyczące obrzędów i zwyczajów oraz pieśni występujących na Śląsku, prowadzone przez aktorów teatru Naumionego oraz muzyków zespołu Rube Świnie. W zajęciach uczestniczyło 17 osób.
Natomiast o godz. 18.00 w hali GOSiRu wystawiono spektakl pt. SZAC w reżyserii Iwony Woźniak. W przedstawieniu grały trzy pokolenia aktorów, opowiadających historię czterech dojrzałych kobiet, które w młodości spotkały jednego narzeczonego i to, co z tego wynikło: załamane serca, nieślubne dzieci... Widowisku towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Rube Świnie. - Widzowie żywo reagowali na propozycję artystów. W wydarzeniu uczestniczyło blisko dwustu gości. Dziękujemy aktorom i muzykom oraz widzom za wspólnie spędzony wieczór - informuje GCK Nędza.
Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.












![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)



![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)






![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)


![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany