Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło dało dziś, 2 kwietnia, drugi koncert charytatywny na rzecz leczenia i rehabilitacji dwuletniego Kamilka.
Jak dotąd najwięcej uchodźców z Ukrainy odnotowano w powiecie raciborskim 1 kwietnia - 1349. Dziś, 2 kwietnia, jest ich 1345. Z 2,43 mln Ukraińców, którzy po wybuchu wojny przekroczyli polską granicę, pozostać w naszym kraju może milion.
Coś na prezenty, coś do koszyczka, coś na smak i coś na ząb - krużganki starego cysterskiego opactwa w Rudach wypełniły kiermaszowe stoiska. Jest w czym wybierać. Zapraszamy na spacer z ks. Piotrem Kwaśniokiem, dyrektorem zarządzającym.
- Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 5 mężczyzn w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani zawarli blisko 2500 fikcyjnych umów ubezpieczeniowych, za które otrzymali ponad 65 milionów złotych nienależnych prowizji od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Teraz zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.
Coraz głośniej o Helenie Hoffmann, czyli Służebnicy Bożej Marii Dulcissimie z klasztoru marianek w Raciborzu-Brzeziu. Ukazuje się coraz więcej artykułów o jej wstawiennictwie, a miasto szykuje się na I DNI DULCISSIMIAŃSKIE. Na zdj. koordynująca przygotowania s. Małgorzata Cur SMI.
Pogoda w tym roku nie rozpieszcza, ale to tylko podkreśla znaczenie EDK. Po Mszy św. w kościele NSPJ przy Warszawskiej grupa raciborzan wyruszyła w drogę przemiany swojego życia.
Dzisiaj, 1 kwietnia, w siedzibie Stowarzyszenia Spektrum w Raciborzu starosta raciborski Grzegorz Swoboda wręczył nagrody dla laureatów 3. edycji Konkursu Plastycznego pn. „AUTYZM – wiem i rozumiem”.
45-letni Krzysztof Żychski (na zdj. po lewej), naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, chce zasiąść w fotelu prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. Popiera go prezydent Dariusz Polowy.
W listopadzie 2014 r. Jan Kidawa Błoński kręcił tu sceny do głośnej historii Jana Banasia. Dziś, 1 kwietnia, stare przejście znów poczuło klimat PRL-u. Rafał Kapeliński umieścił tu sceny filmu pt. "Dziennik z wycieczki do Budapesztu".
W tym roku przypadła 80. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Wielu powojennych mieszkańców Raciborszczyzny wypowiedziało rotę przysięgi i zostało zaprzysiężonymi członkami Polskiego Państwa Podziemnego. I choć wśród żołnierzy nie brakowało mieszkańców ziemi raciborskiej w jej granicach sprzed 1945 r, to największa grupa akowców przybyła do naszego miasta po 1945 roku, tutaj próbując ułożyć sobie życie od nowa.
Lecznica przy Gamowskiej działa od dziś, 1 kwietnia, tak jak przed epidemią COViD-19. Wczoraj popołudniem przyszła decyzja wojewody śląskiego. Niestety, na razie bez odwiedzin chorych.
Dwa zdarzenia odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP podczas czwartkowej służby. Oba miały miejsce na terenie Raciborza. Sprawdź szczegóły.
Zaplanowany przez miasto remont DW 935 na odcinku od mostu na Uldze do skrzyżowania Jana z Bosacką Zarząd Dróg Wojewódzkich postanowił wykorzystać do modernizacji nawierzchni na przeprawie na Odrze.
Po ponad 2 latach pandemii wirusa SARS-CoV-2 do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu dotarła wyczekiwana decyzja Wojewody Opolskiego z 24 marca br. Nie ma informacji co do zasad dalszego funkcjonowania szpitala w Raciborzu, gdzie 73 łóżek wciąż zarezerwowano dla chorych na COViD-19. Zajętych 31 marca jest 7.
Od 24.02 do Polski wjechało 2,393 mln osób z Ukrainy. Ich liczba w powiecie przekroczyła już 1300.
W środę weszła w życie nowelizacja ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.
40-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego trafił do aresztu po tym jak zatrzymał go policjant z Kuźni Raciborskiej. Kryminalny, wracając ze służby do domu, zauważył poszukiwanego mężczyznę z nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary więzienia.