Firma Bruki Trawiński wykona przebudowę skrzyżowania Ogrodowa-Słowackiego-Karola Miarki. Miasto zapłaci za zadanie 642 675 zł.
16 stycznia tego roku o godz. 12.00 w kościele farnym odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w związku z rozpoczęciem procesu beatyfikacyjnego świątobliwej Ofki Piastówny, książęcej córy, ksieni raciborskich dominikanek, patronki miasta.
Impreza nad Ulgą zgromadziła przez dwa wrześniowe dni dużą publiczność. Organizatorzy ze Skrzydlatego Raciborza przygotowali krótkie podsumowanie, a już dziś planują edycję 2022. Z ratusza płynie zapewnienie o wsparciu finansowym. Odbędzie się jak zawsze w drugi weekend września.
- Zakończył się etap prac budowlanych. Trwają prace nad docelową aranżacją małej architektury i zieleni - informuje ratusz.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ceny energii elektrycznej i gazu poszybowały mocno w górę. W związku z tym, w biurze poseł Gabrieli Lenartowicz odbył się dziś, 5 stycznia, briefing prasowy, na którym przedstawiono wpływ nowych cen na finanse powiatu oraz wspomniano o planowanym sposobie zaradzenia skutkom podwyżek na portfele raciborskich instytucji i zwykłych mieszkańców.
Orszaki przejdą przez Racibórz, Kuźnię Raciborską oraz Gamów w gminie Rudnik.
2 lutego ma ono zdecydować o wartej 100 mln zł emisji obligacji zamiennych na akcje. Będą w całości zaoferowane Agencji Rozwoju Przemysłu.
Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu zatrudni pracownika na stanowisko STARSZY KSIĘGOWY.
Zima to czas, kiedy wielu z nas marzy o tym, by zakopać się pod ciepłym kocykiem z gorącą herbatą i oczekiwać na powrót cieplejszych dni. Też jesteś typem niedźwiedzia zakopującego się w gawrze? Niepotrzebnie! W Orinoko Art & Travel pokażemy Ci, że zima też może być fajna!
Ostatni raz było czynne w sezonie 2018/2019. Ma nowe bandy i podwójny wymiennik płaszczowo-rurowy odpowiedzialny za mrożenie, sprowadzony w 2015 r. ze Szwecji. Jest też znacznie większe niż tymczasowe lodowisko na Rynku. Dlaczego nie działa?