Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 lipca 202216:02

Kto zajmuje się projektowaniem produktu?

Kto zajmuje się projektowaniem produktu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Projektowanie produktu to dla wielu osób naprawdę coś niezwykle skomplikowanego, jak i wielce niewyobrażalnego. Zdajemy sobie z tego sprawę. Nie bez przyczyny, projektowaniem produktów zajmują się specjaliści. Co należy wiedzieć o projektowaniu produktów? Sprawdźmy to.

Projektowanie produktu - od pomysłu do realizacji

Projektowanie produktu zawsze składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to stworzenie specyfikacji projektowej. Jest to tak naprawdę dokument, który zawiera listę projektowych założeń oraz stanowi nieodłączny element procesu projektowego. Zależy od niego nie tylko sama jakość projektu, ale także powodzenie całego przedsięwzięcia, a na samym końcu sukces produktu na rynku. Tenże etap to tak naprawdę weryfikacja wszelkich wymagań. Określane na tym etapie są wytyczne materiałowe, parametry techniczne, cechy wizualne, funkcjonalność w ramach użytkowego procesu, wszelkie sugestie działu marketingu, a także wymagania konstrukcyjne.

Kolejny krok to analiza rozwiązań już istniejących. One zawsze stanowią pewnego rodzaju materiał referencyjny. Badanie, jak i analiza pod kątem potrzeby rynku, potrzeb użytkowych, potrzeb konsumentów, jak i technologii wykonania. Nie obejdzie się także bez opracowania koncepcji wzorniczej, przygotowania prototypu, testów, jak i nadzorów.

Jak widać na załączonym obrazku, etapów jest naprawdę sporo. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Zrozumienie każdego z nich jest naprawdę skomplikowane dla zwykłych laików, ale na pewno nie dla doświadczonych specjalistów. W ten sposób doszliśmy do kolejnego etapu, a więc do tego, jacy specjaliści zajmują się projektowaniem produktu. Sprawdźmy to.

Jacy specjaliści są odpowiedzialni za projektowanie produktu?

Projektowanie produktu jest naprawdę skomplikowane i potrzeba dużego doświadczenia, aby pracować w tej branży. Najczęściej jest to cały zespół specjalistów. Oczywiście prym tutaj wiodą marketingowcy, którzy są odpowiedzialni za wymyślanie różnych pomysłów oraz ocenę rynku. Naprawdę zajmują się oni całym szeregiem zadań, ale najczęściej pewnymi etapami projektowania nie są już w stanie się zająć. 

Dlatego za projektowanie produktu odpowiada cały zespół. Kogo w zespole nie może zabraknąć? Na pewno jest to grafik. Dobry marketingowiec chce współpracować tylko i wyłącznie z dobrymi grafikami, którzy potrafią stworzyć naprawdę piękne projekty. Nie tylko dobry grafik musi mieć niezwykłe wyczucie, ale tak naprawdę musi nadążać nad zmieniającą się modą. Wiadomo, że to rzeczywiście zmienia się wszystko bardzo szybko.

Komu zlecić projektowanie produktu?

Na pewno projektowanie produktu jest interesującym zajęciem. Do kogo mamy się zgłosić, gdy chcemy zlecić tego typu usługę? Odpowiedź brzmi - do biura projektowego. Biur projektowych na rynku znajdziemy naprawdę sporo. Co do tego, chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Skoro jest spore zapotrzebowanie na usługi biur projektowych, to nie dziwi nas wcale to, że powstaje ich tak wiele. Można śmiało powiedzieć, że biur projektowych powstaje niczym grzybów po deszczu. Zdajemy sobie świetnie z tego sprawę. Musimy mieć to na uwadze.

Niestety wśród biur projektowych znajdują się nie tylko takie, które można polecać absolutnie wszystkim. Może się także natknąć na takie, z którymi raczej nie chcielibyśmy mieć nic szczególnego do czynienia. Skoro produkt nie zostanie zaprojektowany tak, aby spełnić wszelkie nasze wymagania, to taka współpraca jest nam po prostu niemożliwe.

Można jednak w samodzielnie znaleźć samodzielnie dobre biura projektowe. Okazuje się, że takich również nie brakuje. Dobrych biur projektowych można znaleźć naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo. Na pewno możemy je ocenić po pozytywnych opiniach. Bardzo dobrymi opiniami wyróżnia się to biuro projektowe https://grid.com.pl/biuro-projektowe-oferta/projektowanie-produktu/. 

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie biura, które podchodzi do swoich zadania kompleksowo. Wyłącznie wtedy mamy gwarancję, że biuro poradzi sobie ze wszystkim. Silny zespół specjalistów to element, który gwarantuje nie tylko wysokiej jakości projekty, ale także profesjonalny kontakt z klientem na każdym etapie współpracy.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 sierpnia 202219:30

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO]

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
fot. FB 112 Racibórz
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:34

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

Takie jest zdanie naszego Czytelnika. - Według mnie, poza barierkami i oświetleniem, nic się nie zmieniło, aby poprawić bezpieczeństwo - pisze do redakcji p. Jan. Inwestycja na skrzyżowaniu Ogrodowa-Miarki-Słowackiego kosztowała ponad 642 tys. zł. Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Poniżej ankieta.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności6 sierpnia 202207:28

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
red., fot. archiwum redakcji/M. Dmowski
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202219:11

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Plenerowy koncert letni na pięknie odnowionym ryneczku w Krzanowicach zgromadził sporą publiczność.

(waw)
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności7 sierpnia 202219:41

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć!

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

- Mamy ogromną prośbę, abyście przyłączyli się do zabawy - konkursu, w którym możemy zdobyć 1 000 000 złotych na zabezpieczenie naszej perły architektury - apeluje fundacja Gniazdo, która opiekuje się zabytkiem.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:12

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO]

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Rezerwat zasługuje na najwyższą formę ochrony, czyli park narodowy – przekonuje dr Andrzej Grzegorz Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Wczoraj i dziś gościł na ziemi raciborskiej.

red.
Aktualności7 sierpnia 202208:49

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Muzeum w Raciborzu
Reklama
Kultura i edukacja7 sierpnia 202221:46

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Utalentowana raciborska wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury, występująca ostatnio na raciborskich scenach z Silesian Jazz Daughters, tym razem solo podczas letniego koncertu RCK.

Jan Ptak
Biznes6 sierpnia 202222:57

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 6 sierpnia, raciborska Biblioteka zaprosiła na drugi w tym sezonie występ na scenie Letniego Teatru na Schodach. Tym razem znany raciborzanom Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił ze spektaklem Łysa Śpiewaczka na podstawie sztuki Eugène Ionesco.

Jan Ptak
Styl życia7 sierpnia 202209:37

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Widok na dzisiejszą ulicę Kościuszki na wysokości skrzyżowania z ul. Wandy i Rostka był na przełomie XIX i XX wieku wykorzystywany przez wielu wydawców i to na różne, artystyczne sposoby. Pokazuje jednak niezbyt reprezentacyjny fragment miasta, wtedy i dziś. Dlaczego więc zrobił taką karierę?

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 sierpnia 202220:14

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W ramach akcji Wakacje w powiecie Powiatowe Centrum Sportu z Raciborza zaprosiło już trzeci raz miłośników wodnej rekreacji na spływ kajakowy na trasie Racibórz – Dziergowice.

materiał nadesłany - Powiatowe Centrum Sportu
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Kultura i edukacja7 sierpnia 202220:26

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/PCS
Sport7 sierpnia 202214:53

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pexels.com/vedanti
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.