Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie9 lipca 202421:39

Jaką wybrać myjkę ciśnieniową do ogrodu?

Jaką wybrać myjkę ciśnieniową do ogrodu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Utrzymanie ogrodu w czystości i porządku może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy trzeba uporać się z zabrudzeniami na tarasie, ścieżkach, meblach ogrodowych czy narzędziach. Myjka ciśnieniowa może okazać się przydatnym pomocnikiem w tych zadaniach. Jednak wybór odpowiedniego modelu nie jest prosty, zważywszy na różnorodność dostępnych opcji. Poznaj kilka kluczowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze myjki wysokociśnieniowej do ogrodu.

Zastosowanie myjki ciśnieniowej 

myjka1

Przede wszystkim należy określić, do jakich zadań będzie używana myjka. Do typowych zastosowań ogrodowych należą:

 • Czyszczenie tarasów i podjazdów
 • Mycie mebli ogrodowych
 • Usuwanie brudu z narzędzi ogrodowych
 • Czyszczenie elewacji, ogrodzeń i bram
 • Mycie samochodów, rowerów, motocykli 

Moc i ciśnienie

Kluczowym parametrem każdej myjki jest ciśnienie wody, które decyduje o jej efektywności. Do użytku ogrodowego wystarczająca będzie myjka o ciśnieniu od 100 do 160 barów. Modele o wyższym ciśnieniu (powyżej 160 barów) są bardziej uniwersalne i poradzą sobie również z trudniejszymi zabrudzeniami, takimi jak plamy oleju czy mech na kostce brukowej.

Przepływ wody

Kolejnym ważnym aspektem jest przepływ wody, który decyduje o wydajności myjki. Do domowych zastosowań ogrodowych optymalny będzie przepływ wody na poziomie od 300 do 500 litrów na godzinę. Wyższy przepływ pozwala na szybsze i bardziej efektywne czyszczenie dużych powierzchni, jednak lepsze parametry będą się wiązały z większą ceną urządzenia. 

Rodzaj zasilania

Myjki ciśnieniowe mogą być zasilane elektrycznie lub spalinowo. Do ogrodu najczęściej wybiera się myjki elektryczne, które są cichsze, łatwiejsze w obsłudze i bardziej ekologiczne. Myjki spalinowe są mocniejsze i bardziej mobilne (brak konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego), ale generują więcej hałasu i wymagają regularnej konserwacji.

Akcesoria i funkcje dodatkowe

myjka2

Warto zwrócić uwagę na dostępność dodatkowych akcesoriów, które zwiększają wszechstronność myjki ciśnieniowej:

 • Dysze rotacyjne do usuwania uporczywych zabrudzeń
 • Szczotki do czyszczenia kostki brukowej
 • Przystawki do mycia rynien
 • Zbiorniki na detergenty
 • Wbudowane bębny na wąż ciśnieniowy
 • Systemy regulacji ciśnienia 

Ciekawostka: Niektóre myjki oferują również funkcję podgrzewania wody, co może być przydatne przy usuwaniu tłustych plam. Jednak jest to już kategoria myjek profesjonalnych na ciepłą wodę, które są bardzo drogie i przeznaczone do intensywnej, komercyjnej pracy. Zakup takiego urządzenia może być nieekonomiczny dla domowego użytkownika, ze względu na wysokie koszty i nadmierną wydajność (potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych), która nie jest potrzebna w codziennych zastosowaniach domowych.

Mobilność i przechowywanie

myjka3

Dla wygody użytkowania w ogrodzie warto wybrać myjkę o kompaktowej budowie, z wygodnym uchwytem i kółkami, które ułatwiają jej przemieszczanie. Ważna jest również długość węża oraz przewodu zasilającego – im dłuższe, tym większy zasięg pracy bez konieczności przestawiania urządzenia. Warto dodać, że myjki Karcher oferują bogaty wybór węży o różnych rozmiarach i typach, dostosowanych do różnorodnych potrzeb. Dostępne są zarówno standardowe węże o długości od 6 do 12 metrów, idealne do mniejszych ogrodów, jak i dłuższe węże o długości do nawet 20 metrów, które świetnie sprawdzą się w większych przestrzeniach.

Budżet

Na rynku dostępne są myjki ciśnieniowe w szerokim zakresie cenowym. Podstawowe modele do lekkich prac ogrodowych można kupić już za kilkaset złotych. Bardziej zaawansowane urządzenia, z dodatkowymi funkcjami i wyższymi parametrami, mogą kosztować kilka tysięcy złotych. Warto dostosować wybór do swoich potrzeb i budżetu.

Jaki model myjki ciśnieniowej wybrać? 

Jeśli chcemy ją wykorzystać tylko do mycia pojazdów, w zupełności wystarczy nam tani i ekonomiczny model Karcher K3 – znajdziesz go pod tym linkiem: https://myjki.com/8-myjki-domowe/9611-myjka-cisnieniowa-karcher-k3-4054278897332.html

Do cięższych zadań, takich jak czyszczenie kostki brukowej, mycie elewacji budynków oraz usuwanie mchu z dachów i rynien, polecamy bardziej wydajne modele, jak: 

 • Karcher K5
 • Karcher K7
 • Karcher HD 5/15 

Podsumowanie

Wybór myjki ciśnieniowej do ogrodu zależy od wielu czynników, takich jak planowane zastosowania, moc, ciśnienie, rodzaj zasilania oraz dostępność akcesoriów. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, aby wybrać model, który najlepiej sprosta oczekiwaniom i zapewni efektywne oraz wygodne użytkowanie. Jeśli chcemy wykorzystać ją tylko do mycia pojazdów, znajdziemy myjki, takie jak Karcher K3, już za 300-500 zł. Droższe modele, oferujące wyższą wydajność i więcej funkcji, można kupić w przedziale od 1500 do nawet 3000 zł. Dzięki odpowiednio dobranej myjce prace ogrodowe staną się szybsze i bardziej efektywne, a Twój ogród będzie lśnił czystością.

 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.