Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie24 kwietnia 202422:01

Jaki jest prawidłowy sposób kontrolowania przeciążenia windy w produkcji?

Jaki jest prawidłowy sposób kontrolowania przeciążenia windy w produkcji? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Windy są aktywnie wykorzystywane nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w produkcji na dużą skalę.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo pracy windy to kwestie, które należy niezwłocznie rozwiązać, stosując niezbędną technologię, urządzenia i protokoły użytkowania. Warunkowy system kontroli przeciążenia windy, podobnie jak inne systemy, musi zawsze działać, w przeciwnym razie bezpieczeństwo personelu będzie zagrożone. Jest wiele do nauczenia się, chociaż windy są konserwowane przez firmy zewnętrzne, w oparciu o ustalone przepisy i aktualne ustawodawstwo, w związku z czym kierownictwo produkcji musi zrozumieć tylko podstawowe informacje.

zestaw do pomiaru obciążenia windy

Kontrola przeciążenia windy towarowej w fabryce

Najbardziej oczywistym wrogiem wszystkich wind jest przeciążenie. Właśnie dlatego istnieje chęć skorzystania z nowoczesnego zestawu do pomiaru obciążenia windy za pośrednictwem strony internetowej Vagar. Ale to nie wystarczy, ponieważ do bezpiecznej pracy windy konwencjonalnej i towarowej należy przestrzegać szeregu środków:

  1. Instalować tylko system od zaufanych producentów, najlepiej takich, którzy sami wykonują instalację i przeprowadzają późniejszą konserwację.
  2. Regularnie przeprowadzać konserwację, używając odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, nowych komponentów i mechanizmów.
  3. Zainstaluj niezbędne systemy bezpieczeństwa, w których znajdują się nie tylko czujniki pomiaru obciążenia, ale także ograniczniki prędkości, systemy awaryjnego hamowania windy, tzw. łapacze.

Nie wystarczy nauczyć się, jak określić, czy winda jest przeciążona, ponieważ istnieje więcej liniowych zadań konserwacyjnych - niektóre z nich mogą być wykonywane przez techników produkcji. Muszą oni jednak zostać przeszkoleni i certyfikowani do wykonywania tych zadań. Oczywiście, jeśli w użyciu jest wiele wind, warto wdrożyć systemy monitorowania w czasie rzeczywistym, aby móc szybko reagować na wszelkie wykryte problemy.

Zasady działania windy towarowej

Kontrola przeciążenia windy towarowej w fabryce

Ponieważ mówimy głównie o windach towarowych, odpowiedzialność za przeciążenie windy ponoszą ci, którzy ładują samą konstrukcję, surowce lub gotowe towary. W tym przypadku ważne jest, aby spróbować przewidzieć wszystkie możliwe błędy lub sytuacje awaryjne poprzez instalację nowoczesnych urządzeń. Instalacja systemu kontroli przeciążenia windy koniecznie obejmuje instalację zaczepów i ograniczników prędkości. Zaczepy chwytają prowadnice i utrzymują je w miejscu w przypadku potencjalnej sytuacji awaryjnej. Ograniczniki prędkości aktywują zaczepy, jeśli prędkość pojazdu jest nienormalnie wysoka i niebezpieczna.

Zasady działania windy towarowej

W niektórych branżach sensowne jest stosowanie zaczepów płynnego hamowania, co jest szczególnie powszechne w szpitalach i innych tego typu obiektach. Chociaż nie tylko pęknięcie jest niebezpieczne dla wind tego typu. Nie można wykluczyć możliwości pożaru. Konfiguracja systemu kontroli przeciążenia windy odbywa się równolegle z instalacją mechanizmu integracji z systemem alarmu przeciwpożarowego samego budynku. Po pojawieniu się sygnału alarmowego winda zaczyna jechać na piętro, z którego straż pożarna wjeżdża do budynku.

Konserwacja systemu monitorowania przeciążenia windy jest obowiązkowa, niezależnie od tego, czy winda jest nowa, czy nie. Szczególnie ważne jest zwracanie uwagi na zachowanie windy i wyciąganie wniosków przy pierwszych podejrzanych oznakach. Należą do nich gwałtowne ruchy, wyraźne odchylenia od pionu, nietypowe dźwięki i wibracje, niedokładne zatrzymywanie itp. Instrukcje obsługi systemu kontroli przeciążenia windy muszą obejmować zarówno konserwację rutynową, jak i awaryjną.

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.