Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie28 maja 202321:20

Sankcja kredytu darmowego – największe korzyści

Sankcja kredytu darmowego – największe korzyści - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem prawnym, które staje się coraz bardziej popularne wśród polskich kredytobiorców. Nic w tym dziwnego – to właśnie dzięki sankcji można obniżyć koszty kredytu lub pożyczki do zera. Sprawdź. jakie są największe korzyści, wynikające z odwołania się do sankcji kredytu darmowego!

Sankcja kredytu darmowego – na czym polega?

Sankcja kredytu darmowego ma na celu zapewnienie ochrony wszystkim osobom, które korzystają z kredytów i pożyczek – przede wszystkim przed nieuczciwymi praktykami firm pożyczkowych czy innych instytucji udzielających kredytów. Wszystkie kwestie związane z tym rozwiązaniem zostały szczegółowo opisane w art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim. Warto tam zajrzeć, aby upewnić się, czy w konkretnym przypadku istnieje możliwość odwołania się do sankcji kredytu darmowego. 

Co ważne, z sankcji takiej można skorzystać zawsze wtedy, kiedy firma pożyczkowa nie przestrzega obowiązujących przepisów. Zgodnie z prawem, wszystkie instytucje udzielające kredytowania muszą spełnić szereg wymogów formalnych. Dodatkowo istotne jest to, aby w umowie znalazły się wszystkie kluczowe dla klienta zapisy. 

W praktyce oznacza to, że do sankcji kredytu darmowego można odwołać się na przykład wtedy, gdy umowa pożyczki nie zostanie dostarczona na piśmie. Innym przypadkiem jest sytuacja, gdy w umowie zabraknie informacji o kosztach, które pojawią się w tracie spłaty rat – pomimo tego, że kredytobiorca nie miał o nich pojęcia. A to tylko niektóre z sytuacji, gdy można odwołać się do sankcji kredytu darmowego. 

Co możesz zyskać dzięki odwołaniu się do sankcji kredytu darmowego?

Nie da się ukryć – sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla kredytobiorców. Korzyści wynikające ze skorzystania z takiego rozwiązania prawnego są wymierne. Na co możesz liczyć, decydując się na odwołanie się do sankcji kredytu darmowego? 

Możliwość uniknięcia kosztów kredytu – oszczędności mogą być spore!

Bez wątpienia najważniejszą korzyścią, wynikającą z odwołania się do sankcji kredytu darmowego, jest możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty. W niektórych przypadkach można zyskać nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od kwoty pożyczki lub kredytu. Im jest ona wyższa, tym więcej można zaoszczędzić. 

To właśnie dzięki sankcji kredytu darmowego można uniknąć kosztów kredytu. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie – tzn. jeżeli będą istniały przesłanki do odwołania się do sankcji – kredytobiorca będzie mógł spłacić tylko tę kwotę, którą pożyczył. I ani złotówki więcej! 

Jak wiadomo, koszty kredytów i pożyczek są obecnie bardzo wysokie. Składa się na nie wiele elementów, przez co cały koszt zobowiązania może być o wiele wyższy, niż kwota, która została pożyczona. Właśnie dlatego warto upewnić się, czy w danym przypadku można odwołać się do sankcji kredytu darmowego. 

Szansa na "ukaranie" nieuczciwej firmy pożyczkowej

Niestety, firmy pożyczkowe w Polsce (i nie tylko) nadal stosują różnego typu nieuczciwe praktyki. Co ważne, robią to nie tylko małe firmy, ale też duże banki czy inne instytucje, czego doskonałym przykładem może być obecna sytuacja związana z kredytami frankowymi. 

To jeden z powodów, dla których stworzono rozwiązanie prawne, jakim jest sankcja kredytu darmowego. Klienci, którzy odwołają się do sankcji, pozbawiają firmę wszystkich zysków związanych z udzieleniem finansowania. Tym samym firma taka traci cały zaplanowany zarobek. 

Wynika to z faktu, iż klient – właśnie dzięki sankcji – spłaca tylko tę kwotę, którą pożyczek. Bez prowizji, odsetek, ubezpieczenia czy innych opłat, naliczonych przez firmę – a tym samym bez jakichkolwiek kosztów. Właśnie dlatego rozwiązanie to nazwane zostało sankcją kredytu darmowego – dzięki niemu pożyczka lub kredyt są całkowicie darmowe. 

Trzeba przyznać, że taka forma "ukarania" nieuczciwej firmy pożyczkowej jest bardzo skuteczna. Być może fakt, iż sankcja kredytu darmowego staje się coraz bardziej popularna, skłoni firmy pożyczkowe do zaniechania nieuczciwych praktyk. 

Nie warto zwlekać z odwołaniem się do sankcji kredytu darmowego!

Chcesz odwołać się do sankcji kredytu darmowego, ale nie wiesz, jak to zrobić? Nie martw się! Możesz skorzystać z pomocy HelpHero. To pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który udziela pełnego wsparcia wszystkim osobom, wobec których firma pożyczkowa zastosowała nieuczciwe praktyki. Nie warto zbyt długo zwlekać z odwołaniem się do sankcji kredytu darmowego – im szybciej to zrobisz, tym wcześniej będziesz cieszyć się oszczędnościami.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.