Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie23 maja 202322:29

Jak dobrać odpowiednią dietę dla swojego pupila?

Jak dobrać odpowiednią dietę dla swojego pupila? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Psy i koty wymagają zbilansowanej diety dla zdrowego wzrostu i rozwoju. Karma dla psów jest istotnym aspektem ich optymalnej opieki. Idealny rodzaj żywienia różni się w zależności od wielkości, wagi, aktywności i wieku. Karma wybierana dla zwierząt powinna zawierać wodę, węglowodany, białka, lipidy, minerały i witaminy.

Rodzaje karmy dla psów

1. Sucha karma

Jest to rodzaj karmy, która przechodzi proces gotowania. Następnie jest suszona i powlekana preparatami poprawiającymi smak.

2. Karma mokra

Zazwyczaj pakowana jest w puszki -  plastikowe lub metalowe tacki. Składa się z mięsa lub ryb, posiekanych lub zmielonych, z minerałami i witaminami. Tego typu karma może być przechowywana do 18 miesięcy w suchych miejscach w niskich temperaturach.

3. Domowe jedzenie

Domowe jedzenie może być gotowane (mięso, podroby, ryby, zboża i warzywa) lub surowe. Druga opcja to tak zwana dieta BARF. Wymaga ona profesjonalnej porady weterynarza, ponieważ istnieją pokarmy, które powodują alergie u niektórych psów, takie jak nabiał lub skóra kurczaka.

4. Odwodniona karma

Są to pokarmy składające się z mięsa, warzyw i owoców, które poddawane są procesowi odwodnienia. Proces jest przeprowadzany w temperaturze poniżej 70°C, co pozwala zachować witaminy i składniki odżywcze.

Wskazówki dotyczące doboru odpowiedniej żywności dla pupila

Różne psy mają różne potrzeby. Na przykład małe rasy mają wyższe zapotrzebowanie na energię w mniejszej ilości karmy niż duże rasy. Dzieje się tak ponieważ pieski te mają mały żołądek, a ich zdolność do trawienia pokarmu jest ograniczona. Karma dla psów o tej charakterystyce powinna mieć wyższą wartość energetyczną i odżywczą niż ta podawana dużym rasom. Z drugiej strony, duże rasy często mają problemy z układem kostnym, które mogą być spowodowane złym lub nadmiernym odżywianiem, dlatego plan odżywiania powinien brać pod uwagę tę kwestię.

Dodatkowo, poza ogólną charakterystyką psów, każdy z nich prowadzi inny tryb życia i wykonuje inne czynności. Wymagania żywieniowe zmieniają się w zależności od rasy, wielkości, aktywności, stylu życia lub problemów zdrowotnych. W https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-psow znajdziesz karmy dostosowane do wszystkich diet psów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w procesie wyboru pożywienia dla psa?

  • Odżywianie - upewnij się, że wybrana karma zapewnia sześć kluczowych elementów: wodę, węglowodany, białka, lipidy, minerały i witaminy;
  • Zwracaj uwagę na wagę - zwróć uwagę na to, w jaki sposób Twój pies podchodzi do jedzenia - czy przejada się, czy niedojada? Czy jego waga jest odpowiednia?
  • Oceń jego energię i nastrój - przyjrzyj się jego ogólnemu nastrojowi i stylowi życia - czy pies jest energiczny czy apatyczny?
  • Obserwacja włosów - jaki jest wygląd jego sierści? Zdrowa, lśniąca sierść jest wskaźnikiem prawidłowego odżywiania;
  • Reguluj dzienną ilość karmy w zależności od wieku psa - szczenięta do czternastego miesiąca życia powinny być karmione trzy razy dziennie. Następnie dwa razy dziennie, ponieważ ich metabolizm zaczyna się regulować. U psów w wieku powyżej siedmiu lat zaleca się podzielenie całkowitej ilości jedzenia na trzy razy, ponieważ ich metabolizm jest bardziej przyspieszony;
  • Zadbaj o ich nawodnienie - dobrej karmie dla psów towarzyszy nawodnienie. Nie zapominaj o tym ważnym aspekcie. Psy powinny być zawsze nawodnione. Aby to zrobić, upewnij się, że mają stały dostęp do czystej, świeżej wody;
  • Ustal rutynę - karm swojego psa o tych samych porach każdego dnia. Zapobiega to niepokojowi i stresowi. Należy również przyzwyczaić psa do jedzenia w tym samym miejscu i w tej samej misce;
  • Zmieniając karmę dla psa, rób to stopniowo, aby uniknąć nagłej zmiany, która może prowadzić do biegunki lub dyskomfortu w żołądku i jelitach.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.