Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie15 maja 202321:37

Gdy ogrzewanie myśli o Tobie – oszczędzaj i ciesz się komfortem każdego dnia

Gdy ogrzewanie myśli o Tobie – oszczędzaj i ciesz się komfortem każdego dnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jednym z elementów składowych SINUM, który umożliwia nowoczesne zarządzanie domem, jest system sterowania ogrzewaniem. Dzięki niemu zadbasz o idealną temperaturę w pomieszczeniach przez cały rok, a jednocześnie sporo zaoszczędzisz. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym zaprezentujemy możliwości systemu inteligentnego sterowania ogrzewaniem.

Dlaczego warto zainwestować w system sterowania ogrzewaniem? 

Powodów jest wiele, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka fundamentalnych czynników. 

Idealna temperatura każdego dnia. Bez względu na to, czy na zewnątrz pada śnieg, deszcz, wieje wiatr czy może jest piękna, słoneczna pogoda – system zadba o to, by dom był spokojnym azylem, w którym panuje pełny komfort cieplny.

Dopasowanie temperatury do potrzeb domowników. W każdym pomieszczeniu może panować inna temperatura, a wszystko w zależności od preferencji użytkowników i ich aktywności dobowej. Bez względu na to, czy śpisz, uczysz się, odpoczywasz czy pracujesz, temperaturę możesz dopasować do własnego rytmu dobowego.

Różnicowanie temperatury w pomieszczeniach. Inteligentny system ogrzewania to taki, w którym to Ty decydujesz o tym, kiedy i jakim pomieszczeniu temperatura wzrośnie lub spadnie. Dzięki temu system dopasuje się nie tylko do różnych wymagań poszczególnych użytkowników, ale też specyfiki pomieszczeń.

Maksymalna efektywność. System został zaprojektowany tak, by dostarczać ciepła do pomieszczeń wtedy, kiedy w domu przebywają ludzie. Podczas wyjazdów wakacyjnych, weekendowych czy w trakcie pobytu domowników w pracy czy na zakupach system będzie zużywał mniej energii, co przełoży się na niższe rachunki. 

Pełna kontrola. Masz pełny wgląd w statystyki, by na bieżąco móc kontrolować, analizować i dokonywać zmian w parametrach pracy. Dzięki temu system jest skrojony na miarę Twoich oczekiwań.

Analiza i porównywanie parametrów pozwala:

  • zwiększyć wydajność ogrzewania, dokonując korekt w ustawieniach po szczegółowym zapoznaniu się z zadanymi parametrami,
  • zweryfikować stosunek temperatury zadanej do aktualnie panującej,
  • dokładnie przeanalizować wyniki z danego dnia, tygodnia czy miesiąca.

Możesz edytować wartości w każdym pomieszczeniu z osobna, a także ustawiać harmonogramy, dzięki którym system w określonych godzinach w wybranych porach dnia będzie pracował zgodnie z danymi parametrami. To bardzo wygodne rozwiązanie zapewniające wygodę, komfort i oszczędności.

gdyogrzewaniemysliotobie_2

Niekontrolowana utrata ciepła przez okna to już przeszłość

Jak wiadomo, wietrzenie to podstawa i najszybszy sposób, by pozbyć się z domu różnych zapachów.  Dużo ciepła traci się w trakcie wietrzenia szczególnie w chłodne dni. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu zakłada zarówno maksymalne wykorzystanie wygenerowanego ciepła, jak i ochronę przed jego uciekaniem w czasie wietrzenia. Gdy okno zostanie otwarte, system wyłączy ogrzewanie, by nie tracić energii, ale też automatyczne włączy je, kiedy okno zostanie zamknięte. Bez Twojej ingerencji i konieczności ręcznego zakręcania zaworów na grzejnikach. W momencie kiedy okno zostanie otwarte, czujnik otwarcia C-2n  przekaże informację o tym do centrali EH-01, która na bazie pozyskanych informacji steruje siłownikami elektrycznymi i zamyka je w danej strefie.

Produkty do sterowania ogrzewaniem w pomieszczeniach

Do kontroli i edycji i zarządzania temperaturą służą specjalne regulatory temperatury. Wśród nich są urządzenia samodzielne (seria SINGLE lub FRAME), a także połączone z włącznikiem/włącznikami światła lub sterownikami do rolet (seria DOUBLE).

Klasyczne szklane regulatory temperatury umożliwiają dokładny pomiar oraz edycję temperatury w pomieszczeniach, w których są zamontowane, a także wilgotności powietrza. Niektóre modele mają dodatkowo możliwość pomiaru temperatury podłogi. Są to urządzenia łatwe w montażu, bezprzewodowe, z wyświetlaczem LCD umożliwiającym chwilowe podświetlenie (co jest bardzo przydatne po zmroku) oraz dotykowymi przyciskami.

Czujniki temperatury to urządzenia dedykowane dla inwestorów, którzy stawiają na minimalizm. Czujniki są przeznaczone do montażu na ścianie, w zależności od modelu różnią się zakresem obsługiwanych funkcji. Przykładowo czujnik C-8f jest dedykowany do pomiaru temperatury podłogi.

Regulatory zintegrowane z włącznikiem/włącznikami światła to nowość w ofercie (seria DOUBLE). Taki zestaw do inteligentnego sterowania umożliwia zarządzanie zarówno ogrzewaniem, jak i oświetleniem. Do wyboru modele z jednym, dwoma, trzema, czterema lub sześcioma włącznikami oświetlenia.

Regulator z włącznikiem roletModel WZR-02 pozwala na jednoczesne zarządzanie ogrzewaniem oraz opuszczaniem lub podnoszeniem rolet zewnętrznych. To kolejne rozwiązanie 2w1 (seria DOUBLE), dzięki któremu zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach stanie się szybsze i łatwiejsze.

Wszystkie wymienione regulatory bezprzewodowo łączą się z centralą Sinum EH-01. To urządzenie, które zbiera i analizuje dane z urządzeń i modułów zewnętrznych, a także umożliwia sterowanie i zmianę stanu urządzeń.

gdyogrzewaniemysliotobie_3

Moduł PS-08 230

Stanowi kolejny  element systemu do sterowania ogrzewaniem. Moduł PS-08 230 to urządzenie dedykowane do zarządzania ogrzewaniem podłogowym, a dokładniej ośmioma siłownikami termoelektrycznymi. Dodatkowo może włączać inne urządzenia, które są zasilane 230 V. Moduł w połączeniu z centralą EH-01 stanie się elementem inteligentnego ogrzewania w domu. Po podłączeniu urządzenia pozwala sterować 8 przekaźnikami w urządzeniu przy pomocy przeglądarki lub aplikacji mobilnej, ustawiać harmonogramy pracy, a także zdalnie sterować całym systemem.

Siłowniki do ogrzewania grzejnikowego

Z centralą Sinum współpracują również montowane na zaworach siłowniki grzejnikowe STT-869 oraz STT-868. To dedykowane rozwiązania do zarządzania ogrzewaniem w pomieszczeniach, w których są zamontowane grzejniki. Siłowniki wyróżniają się swoim niewielkim rozmiarem i cichą, efektywną pracą. Bezprzewodowo komunikują się z urządzeniem nadrzędnym, ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowych zmian w instalacji. Inwestycja w siłowniki pozwala zachować pełny komfort cieplny w pomieszczeniach i jest dobrym rozwiązaniem zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i w komercyjnych, np. w pokojach hotelowych.

Mądrze zarządzaj ogrzewaniem przez cały rok

Bez względu na to, czy stawiasz na ogrzewanie grzejnikowe, czy podłogowe, dzięki nowoczesnym urządzeniom w Twoim domu zniknie problem niedogrzanych lub przegrzanych pomieszczeń. To aktualnie najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku. Więcej informacji na temat systemu ogrzewania można uzyskać po skontaktowaniu się ze specjalistą na żywo lub online. Podczas spotkania można uzyskać garść informacji na temat działania systemu, doboru konkretnych rozwiązań, zobaczyć przykładowe zestawienie i prezentację. Możesz również uzyskać darmową wycenę dopasowaną do potrzeb budynku, w którym chciałbyś zainstalować system, jego układu czy innych, posiadanych instalacji. System sprawdzi się zarówno w budynkach dopiero co wybudowanych, jak i starszych, gwarantując wygodę na co dzień.

Więcej informacji na temat systemu Sinum znajdziesz na stronie: www.sinum.eu

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.