Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 maja 202321:25

Jakie problemy zdrowotne może rozwiązać leczenie ortodontyczne?

Jakie problemy zdrowotne może rozwiązać leczenie ortodontyczne? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Problemy z zębami wcześniej czy później dotyczą zazwyczaj nas wszystkich, a wizyty kontrolne u dentysty powinniśmy odbywać co najmniej raz na pół roku. Jednak poza standardowymi działaniami stomatologicznymi przeprowadza się również inne czynności. Jednym z działów stomatologii jest ortodoncja, której przedmiotem są nieprawidłowości w obrębie zgryzu i poprawa nierówności oraz ustawienia zębów względem siebie. Dzięki leczeniu ortodontycznemu pacjenci mogą cieszyć się pięknym i uśmiechem pozbawionym kompleksów.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne jest zazwyczaj dość długie i trwa przeważnie wiele miesięcy. Zależy to jednak od indywidualnych problemów każdego pacjenta, jego oczekiwań, a także poziomu zaawansowania wad zgryzu i wybranej formy leczenia. Poprawa ustawienia zębów z zastosowaniem odpowiedniego aparatu ortodontycznego wymaga co najmniej kilku wizyt, podczas których zastosowana konstrukcja dopasowywana jest do aktualnego stanu uzębienia na kolejny okres.

W leczeniu ortodontycznym niezwykle ważna jest też właściwa higiena i pielęgnacja zębów przez samego pacjenta. Choć początkowo niekiedy ciężko jest przyzwyczaić się do aparatu, obecnie stosowane są nowoczesne modele aparatów, które są wręcz niewidoczne i nie powodują aż takiego dyskomfortu jak modele stosowane kilka lat temu.

W przypadku występowania wad zgryzu warto jednak zdecydować się na leczenie ortodontyczne. To nie tylko ogromna zmiana estetyczna i uzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu, ale też szansa na pozbycie się wielu dolegliwości zdrowotnych, które bardzo często towarzyszą osobom z wadami zgryzu.

Jakie dolegliwości zdrowotne często towarzyszą problemom ortodontycznym?

Problemy z wadą zgryzu i nieprawidłowościami w ustawieniu zębów to nie zawsze wyłącznie problem estetyczny oraz źródło kompleksów czy powód do wstydu. Niewłaściwy zgryz może u wielu osób powodować również komplikacje zdrowotne i być przyczyną dolegliwości bólowych. Takie sytuacje stosunkowo często występują zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Dlatego na potrzebę leczenia ortodontycznego należy zwrócić szczególną uwagę i nie odkładać problemu na później, kiedy wada może ulec dodatkowemu pogłębieniu, a samo leczenie okaże się jeszcze bardziej skomplikowane.

Nieprawidłowy zgryz może być bezpośrednią przyczyną bólów głowy, ale też chrapania, a nawet niebezpiecznego bezdechu sennego, który powoduje ciągłe uczucie zmęczenia, niewyspania i niedotlenienie organizmu. Ponadto wady zgryzu bywają również powodem rozwoju wad postawy ciała, na co należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku dzieci. Może to przekładać się także na przewlekłe bóle kręgosłupa.

Leczeniem ortodontycznym na najwyższym poziomie z uwzględnieniem wszystkich szczegółów wraz z dobraniem najlepszego aparatu dla danego pacjenta i jego problemów zajmuje się ortodonta Enel-Med. To gwarancja pomocy z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Wady zgryzu a zdrowie zębów – czy nierówne zęby mają wpływ na powstawanie ubytków?

Wiele osób przestrzega zasad prawidłowej higieny jamy ustnej i jednocześnie zdaje sobie sprawę z występowania w swojej jamie ustnej wad zgryzu lub nierównego ustawienia zębów, jednak nic z tym faktem nie robi. Często takie nierówności zlokalizowane są w mało widocznym miejscu, nie przeszkadzają danej osobie, lub pacjent przyzwyczaił się do ich obecności.

Tymczasem posiadanie krzywych czy stłoczonych zębów zazwyczaj powoduje, że żuchwa i szczęka nie spotykają się w sposób prawidłowy w trakcie gryzienia. Powoduje to, że uzębienie jest o wiele bardziej podatne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a utrzymanie dziąseł i zębów w czystości jest o wiele trudniejsze. W takiej sytuacji zwiększa się również ryzyko wystąpienia próchnicy, a z czasem zmianie może nieznacznie ulec nawet kształt twarzy.

O ile więc na dany moment zęby nie bolą i nie są źródłem innych dolegliwości, za pewien czas może się to radykalnie zmienić, a leczenie okaże się znacznie bardziej rozległe, niż miałoby to miejsce, gdyby uzębienie zostało wcześniej wyprostowane u ortodonty. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:14

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności31 maja 202318:04

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.