Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 kwietnia 202313:42

Jak otrzymać kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy?

Jak otrzymać kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Osoby, które generują dochody poza granicami Polski w obcej walucie, wciąż mogą zaciągać w bankach działających w naszym kraju zobowiązania kredytowe. Od razu trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie instytucje bankowe akceptują współpracę tego rodzaju, a te banki, które zgadzają się na podstawę zdolności kredytowej w postaci zarobków poza granicami Polski, najczęściej stawiają więcej warunków, jakie musi spełnić potencjalny kredytobiorca, a same zobowiązania kredytowe mogą być dla takich osób mniej opłacalne. Zawsze warto jednak skorzystać z rankingów kredytowych czy kalkulatorów kredytów, aby zweryfikować konkurencyjne oferty. Pamiętaj również, że wiele zależy od indywidualnych preferencji klienta, jego sytuacji finansowej, oczekiwań czy możliwości spłaty zobowiązania.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy?

Jakie są warunki uzyskania kredytu gotówkowego dla osób pracujących za granicą? Każdy bank realizuje własną politykę kredytową w ramach współpracy ze swoimi klientami, dlatego warunki, jakie trzeba spełnić, chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy, mogą się znacząco różnić. Eksperci do spraw finansowych potwierdzają jednak, że można wyodrębnić konkretne dokumenty, jakie musi złożyć w instytucji każdy potencjalny kredytobiorca. Tym samym konieczne będą:

  • przetłumaczona na język polski umowa o pracę z zagranicznym pracodawcą lub kontrakt,
  • wyciąg bankowy z wpływami na konto z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy,
  • zeznanie podatkowe, czyli zagraniczny PIT,
  • historia kredytowa z zagranicznych banków, jeśli klient taką posiada,
  • polski dokument tożsamości, dowód osobisty bądź paszport,
  • poświadczenie zameldowania na terenie Polski.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na dochód z zagranicy?

Trudno jest wskazać koszty kredytowe zobowiązania udzielanego na dochody z zagranicy, ponieważ oferty bankowe znacznie się od siebie różnią. Wiadomo na pewno, że taki kredyt może być nieco droższy, aniżeli ten udzielany na podstawie dochodów generowanych na terenie naszego kraju. W przypadku kredytów gotówkowych udzielanych na zarobki z zagranicy banki ponoszą większe ryzyko kredytowe, dlatego starają się je minimalizować.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy na dochód z zagranicy?

Jak dostać kredyt pracując za granicą? Ponieważ osoba mieszkająca i zarabiająca poza Polską może nie znać realiów, jakie wiążą się ze współpracą z bankami działającymi w naszym kraju, dobrym rozwiązaniem może być skontaktowanie się z ekspertem kredytowym, który pomoże przejść każdy etap ubiegania się o kredyt gotówkowy. Zawsze można również porównać oferty bankowe w rankingach kredytowych czy wyliczyć koszt całkowity poszczególnych zobowiązań, korzystając z kalkulatora kredytowego. Warto zwrócić uwagę na ranking kredytów gotówkowych dostępny na serwisie: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe, aby zaoszczędzić czas i pieniądze, a także znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Aby dowiedzieć się, jak uzyskać kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy wystarczy też udać się do wybranej instytucji bankowej. Podstawą jest zawsze złożenie wniosku kredytowego z załączeniem niezbędnych dokumentów. Chociaż kredyty gotówkowe udzielane są najczęściej online, to jednak w przypadku ubiegania się o takie zobowiązanie przez osoby, które generują wynagrodzenie w obcej walucie, może zachodzić konieczność złożenia wniosku bezpośrednio w placówce danego banku.

W jakim banku można wnioskować o kredyt gotówkowy na dochód z zagranicy?

Zastanawiasz się, w jakim banku kredyt na zagraniczne dochody? Jak wspomniano wyżej, nie wszystkie instytucje bankowe oferują zobowiązania kredytowe dla osób, które generują dochody poza granica Polski. W ramach ogromnej konkurencji na rynku usług finansowych i konieczności walki wręcz o każdego klienta coraz więcej instytucji bankowych akceptuje jednak wnioski od osób, które zarabiają na obczyźnie. Wśród ofert wyróżniają się między innymi:

  • ING kredyt dla pracujących za granicą. W przypadku tego banku istnieje konieczność złożenia wniosku o kredyt gotówkowy bezpośrednio w oddziale banku. Konieczne będzie dołączenie umowy o pracy bądź umowy kontraktu, a dokumenty tego rodzaju muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego,
  • PKO BP kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą. Ten bank oferuje jeden z najkorzystniejszych kredytów dla osób zarabiających w walucie obcej. Kredyt gotówkowy może opiewać na maksymalną wartość 200 tysięcy złotych, a jego spłata może nastąpić nawet w okresie 8 lat. Co więcej, kredytobiorca nie musi nawet zakładać konta w pko bp, ani nabywać dodatkowego ubezpieczenia,
  • Alior Bank kredyt dla osób pracujących za granicą. Ten bank nie pobierze prowizji za kredyt gotówkowy dla osób pracujących poza granicami Polski, natomiast stawia ważny warunek. Zatrudnienie może być realizowane przez firmę, która ma swoje przedstawicielstwo w Polsce albo kredytobiorca musi być zatrudniony za pośrednictwem polskiej agencji pracy. Możliwy kredyt gotówkowy to maksymalnie 200 tysięcy, a okres jego spłaty to maksymalnie 5 lat.

Oferty kredytów gotówkowych na zarobki z zagranicy są proponowane także przez inne banki. Aby poznać bieżące oferty i warunki, jakie musi spełnić kredytobiorca najlepiej skorzystać z rankingu kredytowego. To zestawienie, które porównuje najważniejsze kryteria, dzięki czemu udaje się wybrać dogodny kredyt gotówkowy przy minimum formalności, który nie będzie generował zbyt dużych kosztów całkowitych.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:14

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności31 maja 202318:04

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.