Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 marca 202320:15

Domy Zeroemisyjne tylko z dachem fotowoltaicznym

Domy Zeroemisyjne tylko z dachem fotowoltaicznym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W miarę jak świat staje się bardziej świadomy wpływu zmian klimatycznych, wiele osób szuka sposobów na zmniejszenie swojego śladu węglowego. Jednym ze sposobów jest budowa domu bezemisyjnego, który wykorzystuje panele fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej ze słońca. W tym artykule omówię korzyści płynące z domów zeroemisyjnych, naukę o fotowoltaice oraz jak zaprojektować i zbudować dom zeroemisyjny.

Wprowadzenie do domów z zerową emisją

Dom z zerową emisją to dom, który produkuje tyle energii, ile zużywa w ciągu roku. Osiąga się to poprzez stosowanie energooszczędnych urządzeń, oświetlenia i systemów grzewczych oraz poprzez wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, takich jak panele fotowoltaiczne. Poprzez zmniejszenie ilości energii, która jest zużywana z sieci, domy zeroemisyjne mogą znacznie zmniejszyć ślad węglowy właściciela domu.

Co to jest ślad węglowy?

Ślad węglowy to całkowita ilość gazów cieplarnianych, które są emitowane do atmosfery w wyniku działalności człowieka. Obejmuje to emisje z transportu, zużycia energii oraz produkcji towarów i usług. Przeciętne gospodarstwo domowe w Stanach Zjednoczonych emituje około 48 ton CO2 rocznie. Budując dom o zerowej emisji, właściciele domów mogą znacznie zmniejszyć swój ślad węglowy i pomóc w łagodzeniu skutków zmian klimatu.

Korzyści z domów z zerową emisją

Istnieje wiele korzyści z budowy domu z zerową emisją. Przede wszystkim, właściciele domów mogą znacząco zmniejszyć swój ślad węglowy i pomóc złagodzić skutki zmian klimatycznych. Ponadto domy o zerowej emisji są często bardziej komfortowe i zdrowsze, ponieważ są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować naturalne światło i wentylację. Mogą być również bardziej przystępne w eksploatacji, ponieważ koszt energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych jest często niższy niż koszt energii elektrycznej z sieci.

Fotowoltaika

Fotowoltaika to nauka o generowaniu energii elektrycznej ze słońca. Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw krzemowych, które przekształcają światło słoneczne w prąd stały (DC). Ta energia elektryczna jest następnie przekształcana w energię elektryczną prądu zmiennego (AC), która może być wykorzystywana do zasilania urządzeń i oświetlenia w domu. Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy od takich czynników jak ilość dostępnego światła słonecznego, temperatura panela oraz jakość materiałów użytych do budowy panelu.

Jak działają dachowe panele fotowoltaiczne

Dachy z panelami fotowoltaicznymi działają poprzez konwersję światła słonecznego na energię elektryczną, która może być wykorzystana do zasilania urządzeń i oświetlenia w domu. Panele są zwykle montowane na dachu domu, gdzie mogą otrzymać najwięcej światła słonecznego. Energia elektryczna wytwarzana przez panele jest przesyłana do falownika, który przekształca prąd stały w prąd zmienny, który można wykorzystać w domu. Jeśli dom produkuje więcej energii elektrycznej niż zużywa, nadmiar energii elektrycznej może być sprzedany z powrotem do sieci.

steelprofildachsolarnyfotowoltaiczny2w1solroofpanelfitvolt

Dachy Solarne 2w1 SolRoof Przyszłością Budownictwa

Właśnie wprowadzono na rynek rewolucyjny produkt - Zintegrowane Dachy Fotowoltaiczne 2w1 SOLROOF. SolRoof jest dachem SZCZELNYM - podobnie jak tradycyjne pokrycia. Nie wymaga więc żadnych kosztownych membran jako części systemu. Oznacza to, ze same panele SOLROOF są szczelne!  Dach Solarny SOLROOF zbudowany jest jak każdy inny dach z blach trapezowych, dachówkowych czy blach na rąbek. Na krokwiach dekarz układa deski i papę lub folię albo membranę dachową, a w najlepszym rozwiązaniu izolacyjnym Płyty PIR. Na to przybijane są łaty - deski ażurowe do których montowane są panele SOLROOF. 

Fotowoltaika może być ładna i tania dzięki SOLROOF!

Jak zaprojektować i zbudować dom o zerowej emisji

Projektowanie i budowanie domu z zerową emisją wymaga starannego planowania i zwracania uwagi na szczegóły. Dom powinien być zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować naturalne światło i wentylację oraz powinien być wyposażony w energooszczędne urządzenia i oświetlenie. Dach domu powinien być zaprojektowany tak, aby pomieścić panele fotowoltaiczne, a panele powinny być zainstalowane przez wykwalifikowanego specjalistę. Dom powinien być również dobrze zaizolowany i uszczelniony powietrzem, aby zminimalizować straty energii.

Koszty budowy domu z zerową emisją

Koszty budowy domu z zerową emisją mogą się różnić w zależności od wielu czynników, w tym wielkości domu, kosztów materiałów i kosztów pracy. Jednak koszt paneli fotowoltaicznych stale spada w ciągu ostatniej dekady i wielu właścicieli domów odkrywa, że koszt instalacji paneli jest bardziej przystępny niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, wiele państw oferuje zachęty podatkowe i rabaty dla właścicieli domów, którzy instalują panele fotowoltaiczne na swoich domach.

Zwrot z inwestycji w domy o zerowej emisji

Chociaż początkowy koszt budowy domu z zerową emisją może być wyższy niż koszt budowy domu tradycyjnego, właściciele domów mogą często odzyskać swoje inwestycje w czasie dzięki oszczędnościom energii i sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej z powrotem do sieci. Ponadto domy z zerową emisją mogą mieć wyższą wartość odsprzedaży niż domy tradycyjne, ponieważ są bardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska.

solroofkratasteelprofil

Domy z zerową emisją a domy tradycyjne

Domy z zerową emisją oferują szereg korzyści w porównaniu z domami tradycyjnymi. Są bardziej energooszczędne, zdrowsze do życia i mogą znacznie zmniejszyć ślad węglowy właściciela domu. Ponadto koszt energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych jest często niższy niż koszt energii elektrycznej z sieci, co z czasem może przynieść właścicielowi domu znaczne oszczędności. Jednak początkowy koszt budowy domu o zerowej emisji może być wyższy niż w przypadku domu tradycyjnego, a właściciele domów mogą być zmuszeni do wprowadzenia pewnych zmian w stylu życia, aby zmaksymalizować swoje oszczędności energii.

Podsumowanie: Przyszłość domów z zerową emisją

W miarę jak świat staje się bardziej świadomy wpływu zmian klimatycznych, zapotrzebowanie na domy o zerowej emisji prawdopodobnie będzie rosło. Budując dom z zerową emisją, który wykorzystuje panele fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej ze słońca, właściciele domów mogą znacznie zmniejszyć swój ślad węglowy i pomóc w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych. Chociaż początkowy koszt budowy domu zeroemisyjnego może być wyższy niż koszt budowy domu tradycyjnego, właściciele domów mogą często odzyskać swoją inwestycję w czasie dzięki oszczędnościom energii i sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej z powrotem do sieci.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport5 czerwca 202318:09

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Łamator/T. Jabłonka
Aktualności6 czerwca 202317:41

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Aktualności6 czerwca 202309:57

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/M. Jędorowicz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.