Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie3 marca 202320:30

Nieoczywiste rzeczy, które możesz załatwić bez wychodzenia z domu

Nieoczywiste rzeczy, które możesz załatwić bez wychodzenia z domu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Obecnie nastała era cyfryzacji. Wiele spraw wymagających wcześniej spędzania czasu w kolejkach można załatwić przez internet, a tym samym bez wychodzenia z domu. W sieci dostępnych jest mnóstwo portali, które pozwalają na uproszczenie i przyspieszenie szeregu czynności. Dotyczy to zarówno różnych spraw urzędowych, jak i tych związanych z finansami czy nawet wizytami u lekarza.

Sprawy budowlane przez internet

Obecnie przez internet załatwić można wiele formalności związanych z nieruchomościami. Z takiego rozwiązania korzystają osoby, które muszą np. złożyć wniosek o pozwolenia na budowę, rozbiórkę, legalizację samowolni budowlanej czy użytkowanie obiektu budowlanego. W pełni zdalnie da się też złożyć deklarację źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, zawnioskować o nadanie numeru budynku czy powiadomić odpowiednie urzędy o zakończeniu procesu budowy. Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu, a wymagane dokumenty wystarczy wysłać w postaci skanów. Projektanci mogą sporządzać projekty w formie plików cyfrowych, a inwestorzy czy pełnomocnicy poświadczać je kwalifikowanym profilem zaufanym, profilem osobistym czy podpisem elektronicznym załączanym do elektronicznego wniosku. Dodatkową zaletą jest możliwość śledzenia statusu każdego złożonego wniosku.

Szybkie e-konsultacje z lekarzem

Bez wychodzenia z domu można też odbyć wizytę lekarską. Obydwa się to w formie e-konsultacji, realizowanej przez telefon, za pośrednictwem czatu lub przy wykorzystaniu kamerki internetowej. Specjalista może przeprowadzić diagnozę pacjenta na podstawie różnych objawów, a także zaproponować sposób leczenia lub zlecić dodatkowe badania w gabinecie. Z e-konsultacji korzystają też osoby, które muszą odbywać regularne kontrole lekarskie. Wizyta u specjalisty bez wychodzenia z domu może być stosowana na etapie kontynuowania leczenia, ponieważ pozwala na analizę wyników badań czy zamówienie recepty elektronicznej lub zwolnienia lekarskiego. E-konsultacje online często są wybierane przez pacjentów chorujących przewlekle. W takim przypadku również nie muszą oni wychodzić z domu, aby przekazać specjaliście aktualne wyniki badań.

babazesluchawkami

Wygodne zaciąganie pożyczek online

Bez wychodzenia z domu da się też zaciągnąć pożyczkę. Takie rozwiązanie polecane jest osobom, które nie chcą tracić czasu na wizytę w banku czy firmie pożyczkowej lub nie mogą tego zrobić ze względu na przyczyny zdrowotne. Niemałą zaletą pozostaje fakt, że szybka pożyczka na konto jest udzielana błyskawicznie. Dotyczy to zarówno kwestii związanych z wydaniem decyzji o przyznaniu finansowania, jak i samej wypłaty środków. Pożyczka przez internet na konto jest z tego względu często wybierana przez osoby, które potrzebują pieniędzy natychmiast. Średni czas otrzymania środków na rachunku od momentu złożenia wniosku wynosi jedynie kilka minut. Pożyczka na konto bez wychodzenia z domu jest przeznaczona dla pełnoletnich obywateli Polski, którzy mają pełną zdolność do czynności prawnych oraz dysponują aktualnym dowodem osobistym i zamieszkują na terenie kraju. Należy też posiadać własny rachunek bankowy, adres e-mail i numer telefonu.

Kursy i szkolenia online

Obecnie bez wychodzenia z domu można też odbywać różne kursy, które są organizowane przez internet. Nie mają one jednak formy zwykłych nagrań ze szkoleń stacjonarnych. Kursy online opierają się na nieco innych założeniach, ponieważ zazwyczaj łączą w sobie część teoretyczną oraz praktyczną. Pierwsza z nich może obejmować różne materiały i nagrania do obejrzenia i odsłuchania, a także treści do przeczytania. W części praktycznej udostępniane są natomiast odpowiednie ćwiczenia, które każdy uczestnik wykonuje we własnym zakresie. Z poszczególnymi materiałami edukacyjnymi można się zapoznać bez konieczności wychodzenia. Po odbyciu szkolenia uczestnik zdaje egzamin, który bardzo często również odbywa się online. Kursy takie mogą dotyczyć wielu różnych dziedzin. Za ich pomocą da się bez wychodzenia z domu nauczyć np. programowania, marketingu, języków obcych czy grafiki komputerowej.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 lipca 202413:26

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca

Coraz mniej czasu na decyzję: czy ZUS czy ZUS i OFE. Termin tylko do końca lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Aktualności17 lipca 202413:03

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.