Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie24 stycznia 202314:14

Ile kosztuje przezroczysty aparat ortodontyczny?

Ile kosztuje przezroczysty aparat ortodontyczny? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Krzywe zęby to problem estetyczny i zdrowotny, który zaleca się leczyć w każdym wieku. Zwykle wymagają one założenia aparatu ortodontycznego, a to wiąże się z pewnym kosztem. Tradycyjne metalowe aparaty ze względu na swój charakterystyczny wygląd nie zawsze okazują się najlepszym wyborem, dlatego tak popularną alternatywą stały się przezroczyste nakładki prostujące. Jaki jest ich koszt i czy cena jest wyższa niż w przypadku aparatu metalowego? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ koszty zawsze ustala się indywidualnie i zależą one od różnych czynników.

Koszty leczenia są obliczane indywidualnie Proces leczenia wad zgryzu może różnić się w zależności od osoby, indywidualnego ustawienia zębów, koniecznych do przeprowadzenia zabiegów czy samego czasu, po jakim uzyska się pożądane rezultaty. Z tego powodu koszt także bywa różny w zależności przede wszystkim od leczonej wady i jej zaawansowania.

Koszty leczenia ortodontycznego oblicza się po pierwszej, darmowej wizycie. Jest to wizyta wstępna, na której wykonywany jest skan zębów. Pozwala on na uzyskanie pełnego obrazu uzębienia w formie cyfrowej i opracowanie na jego podstawie wizualizacji efektów leczenia. Na wizytę wstępną umów się w placówce we własnym mieście. Znajdziesz ją w wyszukiwarce pod hasłem takim jak ortodonta Kraków lub zmienionym odpowiednio do Twojego miejsca zamieszkania.

Co ważne, kosztorys, który otrzymasz wraz z planem leczenia, zawiera wszystko, czego możesz potrzebować. Nie musisz dopłacać za żadną dodatkową wizytę, konsultację, kontakt z lekarzem czy niezbędne akcesoria – wszystko zostanie zawarte w cenie. Jeśli będzie ona zbyt wysoka, żeby opłacić ją jednorazowo, możesz rozłożyć płatność na kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt rat bez dodatkowych kosztów.

Czy przezroczysty aparat jest droższy od tradycyjnego? Estetyka aparatów ortodontycznych to ważna kwestia. Są one stosowane do pozbycia się właśnie problemów estetycznych, jakimi są krzywe zęby czy nawet poważniejsza zależność, jak wada zgryzu a wygląd twarzy, kształt policzków i ust albo linii szczęki. Podczas leczenia wiele osób chce korzystać z aparatów dyskretnych, które nie będą dodatkowo przyciągać uwagi do mankamentu urody.

Czy estetyczne i dyskretne aparaty ortodontyczne są droższe od klasycznych? Ich cena rzeczywiście może się delikatnie różnić, jednak – co ciekawe – w niektórych przypadkach może się także całkowicie pokrywać. Jeśli więc zależy Ci na przezroczystych nakładkach zamiast metalowych zamków montowanych na zębach, przed podjęciem decyzji skonsultuj się z ortodontą korzystającym z niewidocznych aparatów, najlepiej w ramach darmowej pierwszej wizyty.

Warto także pamiętać, że dyskretny wygląd to niejedyna zaleta nakładek prostujących. Są one doceniane za prostą budowę, która z jednej strony idealnie dopasowuje się do kształtu zębów i nie podrażnia tkanki wewnątrz jamy ustnej, z drugiej natomiast nie wymaga regulacji. Dzięki temu konieczność wizyt w gabinecie spada do minimum, a kontrole z powodzeniem mogą być przeprowadzane zdalnie.

Kolejną niepodważalną zaletą w porównaniu do tradycyjnych aparatów jest fakt, że nakładki są modelem ruchomym, który może zostać ściągnięty w każdej chwili. Choć oczywiście należy je nosić przez zdecydowaną większość doby, zdjęte przed jedzeniem nie utrudniają gryzienia ani nie wymagają odstawienia żadnych produktów spożywczych. Nakładki zdejmuje się również przed myciem zębów, dzięki czemu można zrobić to dokładnie, nie będąc ograniczanym przez żadne montowane na stałe elementy.

ortodonta24012023p2

Autor: materiał partnera, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności6 lutego 202309:39

Nowa Wioska doczekała się średniego wozu bojowego

Nowa Wioska doczekała się średniego wozu bojowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/UG Krzyżanowice
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Reklama
Sport5 lutego 202320:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe weekendowe emocje za nami. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.