Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie17 stycznia 202321:04

Czym są automaty BHP i dlaczego warto w nie zainwestować?

Czym są automaty BHP i dlaczego warto w nie zainwestować? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Są takie branże, w których zaopatrzenie pracownika w szereg różnorodnych produktów BHP to absolutna podstawa, bez której nie będzie on mógł wykonywać swoich obowiązków służbowych. Do tej grupy należy przede wszystkim branża przemysłowa.

Taka sytuacja wymusza stworzenie systemu sprawnego wydawania artykułów BHP, a także przyjmowania zwrotów (czy to do utylizacji, czy ponownego wykorzystania, w zależności od typu artykułu). W wielu fabrykach nieodzowną częścią tego procesu są automaty BHP, czyli nowoczesne rozwiązania vendingowe.

Automaty BHP - czym są i do czego służą?

Automaty BHP to urządzenia wyposażone w setki, a w niektórych przypadkach nawet tysiące skrytek, z których pracownicy mogą odbierać środki do dezynfekcji, rękawice, maski ochronne i wiele innych przedmiotów, a następnie zwracać je po zakończeniu pracy.

Urządzenia wymagają autoryzacji per pracownik lub per grupa pracowników - firma może przypisać do danej osoby, działu czy stanowiska określone produkty i ograniczyć ilość dostępną do pobrania dla jednego pracownika, zapobiegając tym samym niewłaściwym wydaniom. Autoryzacja następuje poprzez wpisanie PIN-u lub przyłożeniu do automatu karty pracowniczej (jest to możliwe dzięki umieszczonemu w automacie czytnikowi RFID).

Intuicyjny interfejs i dotykowy ekran zapewniają, że proces wydawczy jest niezwykle szybki - wystarczy już kilka sekund, aby uzyskać potrzebne przedmioty. W sprawnym zwrocie produktów pomoże skaner kodów kreskowych i QR, dzięki któremu pracownik nie będzie musiał wyszukiwać towaru, który chce oddać, a wystarczy, że błyskawicznie go zeskanuje.

Dlaczego automaty BHP to dobre rozwiązanie?

W fabrykach artykuły BHP to nie coś, po co trzeba sięgać od czasu do czasu, a niezbędna część codziennego wyposażenia niemal każdego pracownika. W związku z tym wolny, mało wygodny proces wydawczy może mieć znaczący wpływ na wydajność pracy i co za tym idzie, rentowność całej działalności.

Automaty BHP to gwarancja szybkiego, prostego i bezpiecznego wydawania produktów o każdej porze dnia i nocy. Urządzenia są całkowicie samoobsługowe - pracownicy pobierają i zwracają produkty bez wsparcia magazyniera, natomiast jednocześnie możliwe jest zdalne zarządzanie automatem (np. generowanie raportów, podgląd stanu zaopatrzenia). Ponadto inteligentne zarządzanie zapasami (w tym między innymi wydawanie przez maszynę w pierwszej kolejności produktów o większym stopniu zużycia) na dłuższą metę przełoży się na oszczędności zakupowe. 

źródło zdj.: https://pixabay.com/pl/photos/przemys%c5%82owe-bezpiecze%c5%84stwa-logistyka-1636390/

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.