Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 stycznia 202321:52

Sklepy convenience w Polsce – coraz popularniejszy trend

Sklepy convenience w Polsce – coraz popularniejszy trend - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Sklep spożywczy w okolicy to wygoda dla klientów. Codziennie kupujemy w nim tzw. produkty pierwszej potrzeby – m.in. świeże pieczywo, wodę, owoce, papier toaletowy czy tabletki przeciwbólowe. W czasach pandemii przekonaliśmy się, jak są nam one niezbędne i jak duże znaczenie ma ich dostępność oraz ciągłość ich dostaw. Sprzedawcy szybko też zorientowali się, że przyszłość mają sklepy typu convenience.

Co to jest sklep spożywczy w okolicy typu convenience?

Convenience store to niewielki sklep, który znajduje się głównie w dzielnicach mieszkaniowych miast, a także w popularnych miejscach czy ważnych punktach – jak dworce, lotniska czy galerie handlowe. Sklep spożywczy w pobliżu takich miejsc oferuje przede wszystkim produkty odpowiadające na bieżące potrzeby. Gwarantuje klientom wygodę, dostępność, szybkość, świetną organizację oraz uporządkowanie. Zakupy trwają chwilę, nie zajmują dużo czasu – każdy może kupić konkretne towary, których potrzebuje na zasadzie „bierz i idź”.

Sklep spożywczy w okolicy, działający na zasadzie convenience store, to miejsce, w którym można kupić szereg różnych produktów, nie tylko jedzenie. Zapewnia nam możliwość wygodnych i szybkich zakupów. Jego misją jest dostarczanie niezbędnych produktów, najczęściej poszukiwanych, lokalnym mieszkańcom czy pracownikom.

Co powinno wyróżniać popularny sklep spożywczy w pobliżu?

Lokalizacja. Sklep spożywczy w okolicy nie zajmuje dużo miejsca, ale jego asortyment jest szeroki i doskonale zoptymalizowany. Przykładem mogą być sklepy Żabki, które są bardziej hybrydowe, łączą klasyczny sklep ogólnospożywczy z ofertą produktów spoza sektora spożywczego, produktami marek własnych, oryginalnymi produktami, ofertą kawiarni czy baru oraz z pożądanymi usługami. Sklep spożywczy w pobliżu domu, dworca czy pracy, położony w atrakcyjnej lokalizacji, musi zagwarantować dostęp do wielu produktów i przyciągnąć klienta do siebie mimo konkurencji.

Produkty marek własnych. Marki własne stały się ważnym elementem strategii produktowej w handlu i są zwykle tańszą alternatywą dla dużych, popularnych marek. Wielu klientów wybiera się do danego sklepu spożywczego w okolicy właśnie z ich powodu – niezależnie od sklepu mamy też pewność, że sałatka, smoothie czy danie obiadowe będzie tej samej jakości. Poza tym w ramach marek własnych sklepy zapewniają konsumentom dobrą jakość za przystępną cenę.

Dostępność, szybkość, płynne dostawy. Jednym z rozwiązań stosowanych w sklepach convenience jest możliwość dotarcia i spełnienia potrzeb dokładnie tam, gdzie on jest – obok domu, szkoły czy biura. Atutem sklepów takich jak Żabka są łatwo dostępne lokalizacje stacjonarne. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.