Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie2 stycznia 202320:23

Jak wybrać kawę do kawiarni? Dwie wskazówki do rozważenia

Jak wybrać kawę do kawiarni? Dwie wskazówki do rozważenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Chciałbyś otworzyć własną kawiarnię i zastanawiasz się, jaką kawę zaproponować klientom? Zapoznaj się zatem z naszymi wskazówkami, dzięki którym łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Konkurencja jest spora, stwórz najlepszą kawiarnię

Marzenie o własnej kawiarni to nie wszystko. Pamiętaj, że tego typu lokali jest bardzo wiele, zatem konkurencja jest spora. Jeśli chcesz odnieść sukces, to musisz się do tego dobrze przygotować. Zadbaj nie tylko o wybór odpowiedniej lokalizacji i wygląd kawiarni, ale także zapewnij klientom najlepszą kawę. Jak to zrobić?

Postaw na wysokiej jakości i świeżą kawę

Kawa do kawiarni musi być wysokiej jakości, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenie smakowe. Niska cena kawy zachęca do zakupu. Niestety zwykle jest jednoznaczna z tym, że kawa będzie niskiej jakości. Jeśli zależy Ci na tym, aby klienci byli zadowoleni, to postaw na świeżo paloną, selekcjonowaną kawę z lokalnej palarni - ta jest dużo lepsza niż komercyjna kawa z zagranicy. I choć może wydaje Ci się, że kawy speciality są bardzo drogie w porównaniu do kaw komercyjnych, to jednak, gdyby przeliczyć to na filiżankę kawy, różnica w cenie okazuje się niewielka, natomiast różnica w smaku jest wielka.

Wybierając kawę z zaufanej palarni stawiasz nie tylko na wysokiej jakości surowiec, ale także na bardzo dobre relacje z klientami i dostawcami. Warto, abyś znalazł lokalną palarnię, która będzie solidnym partnerem - a ten zawsze chętnie Ci doradzi w wyborze odpowiedniej kawy, ale co najważniejsze: będzie regularnie i niezawodnie dostarczał pyszną, świeżo paloną kawę. Idealne kawy do kawiarni znajdziesz w sklepie internetowym rzemieślniczej palarni Finest Coffee.

Kawa powinna odpowiadać preferencjom klienta

Jednym z najważniejszych elementów koncepcji Twojego lokalu jest klientela. Zanim otworzysz biznes, to zrób rozeznanie. Dowiedz się, kto zwykle porusza się niedaleko Twojej kawiarni. Może są to młode osoby, studenci, matki z dziećmi lub kadra kierownicza? Najlepsza kawa do kawiarni musi być dopasowana do koncepcji, lokalizacji i klientów lokalu.

Po wyborze kawy zawsze pamiętaj o rozmowie z klientami. Pytaj ich, czy są zadowoleni ze smaku kawy. Jeśli tak  - to super, natomiast jeśli nie, to powinieneś jak najszybciej ją zmienić i poinformować o tym swoich klientów. To najlepszy sposób na to, aby pokazać im, iż to miejsce jest dla nich.

Lokalizacja kawiarni ważna sprawa

Kawę do kawiarni może wybrać właściciel lub menadżer. Taka osoba może mieć inne preferencje niż potencjalni klienci lokali. W przypadku gdy kawiarnia znajduje się w dużym mieście, gdzie często jest wielu turystów, warto wybrać lekkie rodzaje palenia, natomiast jeśli lokal jest zlokalizowany obok galerii handlowej lub centrum biznesowego, to postaw na kawę o uniwersalnym smaku (np. ciemniej palone mieszanki bez kwasowości).

Smak kawy a oferta gastronomiczna

Dodatkowo kawa pod względem smakowym powinna być dopasowana do oferty gastronomicznej. W Twoim lokalu będzie można zamówić pyszne desery? Zatem najlepiej będą one smakowały w połączeniu z mocną, gorzką kawą bez kwasowości. Natomiast do kuchni azjatyckiej lepszym wyborem będą kwaśne, egzotyczne smaki.

Nie zapomnij o wodzie!

Pamiętaj również, że smak kawy uzależniony jest też od jakości wody. Zatem uzdatnianie wody przy użyciu filtrów i zmiękczaczy sprawi, że kawa będzie miała stabilniejszy smak, a co więcej - ekspres do kawy będzie chroniony przed kamieniem i częstym serwisowaniem.

Podsumowanie

Pamiętaj, że klienci nie gryzą, dlatego rozmawiaj z nimi i mów, jaką kawę, z jakiej palarni i z jakich powodów możesz im zaproponować. Powiedz im, jakie są różnice w jakości i smaku - dzięki temu zobaczą, że znasz się na rzeczy i oferujesz najlepsze produkty. Mając takie podejście do tematu, na pewno będziesz miał lojalną i powracającą klientelę.

Podsumowując, najważniejsze jest to, abyś oferował swoim klientom coś ekstra - tak, aby ciągle wracali. Jeśli odpowiada im smak kawy, którą posiadasz w młynku, to staraj się mieć w ofercie wersję pakowaną. Dzięki temu klienci będą mogli kupić ją u Ciebie i zabrać ze sobą do domu. Zawsze dbaj o to, aby zapewniać swoim klientom to, co najlepsze!

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202315:32

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz!

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.