Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie14 stycznia 202415:45

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu Wspiera Studentów-Sportowców. Narodowa Reprezentacja Akademicka – IV edycja

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu Wspiera Studentów-Sportowców. Narodowa Reprezentacja Akademicka – IV edycja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Projekt „Narodowa Reprezentacja Akademicka” ma za zadanie wspierać proces kształcenia studentów-sportowców. W jego ramach Uczelnia uzyskuje dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dla studentów-sportowców, którzy realizujących karierę sportową. Zajęcia dydaktycznych realizowane są w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku kalendarzowego zgodnie z otrzymaną dodatkową liczbą godzin na danego studenta-sportowca.

– To już drugi rok i kolejna edycja projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” w której nasza Uczelnia bierze aktywny udział. Pozytywne doświadczenia z ubiegłej edycji przekonały nas, że ten projekt jest ogromnym wsparciem pozwalającym naszym studentom łączenie wyczynowego uprawiania sportu z edukacją akademicką. W tym roku udało się uzyskać wsparcie dla 9 studentów-sportowców kierunku Wychowanie Fizyczne, którzy zawodową karierę sportową łączą z nauką – powiedział dr Andrzej Samołyk, koordynator projektu NRA w ANS w Raciborzu. – Mam ogromną nadzieję, że dzięki takim działaniom, z każdą kolejną edycją ta liczba będzie rosła, że coraz więcej studentów-sportowców będzie wybierało karierę dwutorową w murach naszej Uczelni – podsumowuje.

Wyzwania studiujących sportowców

Sportowcy wyczynowi często stają przed dylematem równoważenia kariery sportowej z edukacją akademicką. Wymagający harmonogram treningów i zawodów często koliduje z wymaganiami akademickimi, prowadząc do przerywania lub rezygnacji ze studiów.

Projekt wsparcia akademickiego dla sportowców

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu angażuje się w program „Narodowa Reprezentacja Akademicka”, mający na celu wsparcie studentów-sportowców. Inicjatywa ta umożliwia realizowanie równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej, oferując środki finansowe na organizację indywidualnie dopasowanych zajęć dydaktycznych. Dzięki przystąpieniu do IV edycji programu, aż 9 studentów z kierunku Wychowanie Fizyczne, będzie miało szansę na efektywne połączenie ścieżki sportowej wraz z nauką.

Kryteria uczestnictwa w programie

Program jest dostępny dla studentów-sportowców realizujących edukację na jednym kierunku studiów. Obejmuje on osoby, które nie ukończyły jeszcze danego stopnia na innym kierunku, z wyjątkiem tych, którzy studiują równocześnie na dwóch kierunkach.

Dodatkowe zajęcia i dofinansowanie

Dla uczestników programu możliwe jest zorganizowanie dodatkowych zajęć i konsultacji aż do dnia obrony pracy dyplomowej. Dofinansowanie jest naliczane w oparciu o liczbę uprawnionych studentów i kierowane bezpośrednio do uczelni.

Rola Ministerstwa Edukacji i Nauki

Środki finansowe na ten cel pochodzą z budżetu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczelnie otrzymujące wsparcie finansowe mogą je wykorzystać na indywidualne dopasowanie procesu kształcenia, co pozwala studentom na kontynuowanie i rozwijanie kariery sportowej, jednocześnie realizując cele edukacyjne.

20220128_narodowa_reprezentacja_akademicka_logo_cmyk_poziom-kopia

Autor: ANS mat.partnerski , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 kwietnia 202411:42

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
181
materiał zlecony i finansowany przez KWW Dariusz Polowy - Silny Racibórz
Reklama
Aktualności17 kwietnia 202420:53

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.