Poprawili obsługę klienta

EKO-kurier 1. 1 stycznia weszły w życie nowe zasady przyjmowania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie zadań proekologicznych ze środków WFOŚiGW w Katowicach * Polder Krzanowice będzie zakończony * Eko-sukces Gimnazjum nr 5 * Zorganizuj zbiórkę zużytych telefonów.
Poprawili obsługę klienta
1 stycznia 2012 r. weszły w życie nowe zasady przyjmowania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie zadań proekologicznych ze środków WFOŚiGW w Katowicach. W trosce o poprawę sprawności obsługi beneficjentów, wnioski - zwłaszcza te przyjmowane w trybie naboru terminowego - rozpatrywane będą równolegle przez kilka zespołów specjalistów. W związku z tym wszyscy eksperci Funduszu będą w pełni do dyspozycji w katowickim biurze przy ulicy Plebiscytowej 19, a zatem nie będzie potrzeby pośrednictwa w składaniu wniosków w tzw. biurach terenowych w Bielsku-Białej i w Częstochowie. W Kancelarii Głównej w Funduszu (tel. 32 60 32 200) uzyskać można będzie wszystkie informacje i kontakty z pracownikami do tej pory pracującymi w tych miastach. Dokumenty o dofinansowanie zadań przyjmowane będą bezpośrednio lub drogą pocztową a także mailową w biurze Funduszu w Katowicach przy ul Plebiscytowej 19 (e-mail: biuro@wfosigw.katowice.pl). W razie potrzeby pracownicy poinformują o możliwościach uzyskania bezpośrednich szczegółowych informacji. W uzasadnionych przypadkach konsultacje merytoryczne przeprowadzone zostaną u beneficjenta.
Są pieniądze, ruszyły prace
Firma Skanska podpisała umowę na kontynuację budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego (polderu przepływowego) na Białej Wodzie w Krzanowicach. Inwestorem jest Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach, a 2,1 mln zł na inwestycję przeznaczył już w zeszłym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Zbiornik zgromadzi nadmiar wody podczas obfitych opadów przez co uchroni ten rejon przed powodziami. Termin realizacji to czerwiec 2012 roku. W ramach inwestycji powstanie zasyp po wymianie gruntu, korpus zapory, przelew awaryjny, umocnienia skarp odwodnych zbrojonymi płytami betonowymi wylewanymi „na mokro” oraz droga technologiczna z płyt betonowych.
TUTAJ zobaczysz jak wielkie spustoszenia może poczynić Biała Woda w Krzanowicach
Gimnazjum nr 5 drugie w województwie
Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu zajęło II miejsce w województwie śląskim w konkursie na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo-wychowawczych w kategorii gimnazjum. Konkurs zorganizowała Fundacja Ekologiczna Silesia, która współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W konkursie należało zaprezentować działalność placówki w zakresie edukacji ekologicznej i działań proekologicznych za cały ubiegły rok szkolny, przynoszących korzyści przyrodzie oraz środowisku lokalnemu. - Prowadząc edukację ekologiczną uczymy naszych uczniów jak dbać o środowisko, jak umiejętnie wykorzystywać jego zasoby, jak je chronić i jak mu pomagać. Wszystkie działania szkoły w tym zakresie zebrały i opisały panie Róża Szramek i Beata Rubin – Jałowiecka – nauczycielki geografii i biologii Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu - słyszymy w G 5.
Zbieraj telefony
Fundacja Ekologiczna Silesia we współpracy ze Spółką Green World może zorganizować zbiórkę telefonów na terenie szkoły, zakładu pracy a nawet w miejscu zamieszkania! - Dzięki tej akcji przyczynimy się do zwiększenia świadomości ekologicznej, ochrony środowiska oraz budujemy większą odpowiedzialność społeczną. Naszym wspólnym celem jest ochrona środowiska poprzez ponowne wykorzystanie telefonów komórkowych. Bezpłatnie dostarczamy materiały reklamowe i odbierzemy telefony po zakończeniu zbiórki, a pieniądze uzyskane dzięki tej akcji zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji, której działania są skupione na edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. Dzięki tym funduszom coraz więcej szkół będzie mogło otrzymać nasze wsparcie – zachęcają w Silesii. Kontakt: Katarzyna Chyła 32 201 14 10, katarzyna.chyla@fundacjasilesia.pl
Ekologiczna telewizja, a w niej odpowiedź na pytanie, czy można zaprojektować dom, który sam wytworzy ciepło
WARTO OBEJRZEĆ - kliknij TUTAJ
Kolumna powstaje we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.