Polsko-czeska olimpiada Na start! Polska – Czechy w ruchu już we wrześniu w Tworkowie

Sport, integracja i dobra zabawa – tak zapowiada się Polsko-Czeska Transgraniczna Olimpiada „Na start! Polska – Czechy w ruchu”, która odbędzie się 16 września 2025 roku w Tworkowie. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych – i nie ma ograniczeń w liczbie uczestników.
Na uczestników czeka sportowa rywalizacja i mnóstwo atrakcji. W programie znalazł się wielobój, w ramach którego rozegrane zostaną konkurencje: bieg na 60 m, skok wzwyż, rzut piłką lekarską oraz gra w unihokeja. Będzie także bieg na orientację z mapą w malowniczym parku tworkowskim, a dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy zręcznościowe.
Nie zabraknie także smacznych akcentów – specjalnie przygotowana degustacja polskich i czeskich potraw będzie okazją do kulinarnej podróży po obu stronach granicy. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Tworkowie, a sportowe zmagania obejmą również teren wokół parku i zamku.
Celem przedsięwzięcia jest nie tylko promocja aktywności fizycznej, ale przede wszystkim pogłębianie współpracy społecznej, kulturalnej i sportowej w Euroregionie. Organizatorzy podkreślają, że olimpiada sprzyja budowaniu wspólnej tożsamości, zrozumieniu historii oraz wzmacnianiu tradycji i więzi między mieszkańcami pogranicza.








![Budowa nowego mostu na Odrze wchodzi w kluczową fazę [FOTO] Budowa nowego mostu na Odrze wchodzi w kluczową fazę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176520790906-2025-12-03-obiekt-mostowy-md1-2-.jpg)
![W tych miejscach nie będzie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] W tych miejscach nie będzie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1687677919monter_tauron_dystrybucja_instalujacy_inteligentny_licznik-.jpg)









![XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark w ZSOMS [FOTO i WIDEO] XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark w ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765095419bez-nazwy-72-.jpg)

![Magia hiszpańskiej piosenki w starym zamku – świąteczna podróż na Półwysep Iberyjski [ZAPOWIEDŹ] Magia hiszpańskiej piosenki w starym zamku – świąteczna podróż na Półwysep Iberyjski [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765097551img-0753-.jpg)

![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765150404gre02893-.jpg)







![Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765196448nedza-.jpg)















![Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765275567antoniczek-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany