Manicure w średniowiecznych murach, czyli III Raciborskie Dni Urody

Zamek Piastowski tętnił dziś życiem. W sali konferencyjnej odbywały się wykłady dotyczące urody, natomiast a holu na drugim piętrze wszystkie chętne panie miały okazję do skorzystania z usług manicure, ogólnej pielęgnacji dłoni, oraz zapoznania się z ofertą koreańskich kosmetyków. W dawnej siedzibie Piastów trwają bowiem III Raciborskie Dni Urody.
Przedsięwzięcie po raz kolejny zorganizowane zostało przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Placówka ta prowadzi szkołę policealną, kształcącą między innymi opiekunki dziecięce, opiekunów medycznych, asystentów osób niepełnosprawnych a także techników: masażystów, farmacji i usług kosmetycznych.
Uroczystego otwarcia III Raciborskich Dni Urody dokonał wicemarszałek Michał Woś. Wspomniał przy okazji, że trwa obecnie reorganizacja szkół, nad którymi pieczę sprawuje samorząd województwa śląskiego. – Raciborska szkoła przejmuje odpowiedzialność za cały subregion zachodni województwa, czyli od Raciborza przez Rybnik, Wodzisław aż po Żory i częściowo Mikołów – zdradził Michał Woś. Uczestnicy spotkania zostali także przywitani przez Ewę Lewandowską, członka zarządu powiatu.
Po otwarciu III Raciborskich Dni Urody nadeszła część wykładowa. Rozpoczęła ją wizażystka Anna Ziemlewska. Opowiadała ona o makijażu permanentnym brwi. Prócz tego wykładu zaplanowano także wiele innych. Wykłady te dotyczą między innymi: zastosowania nici PDO w zabiegach zagęszczania i poprawy jędrności skóry, nowości w stylizacji brwi, makijażu francuskiego oraz nowoczesnych preparatów w podologii.
Prócz wykładów uczestniczki spotkania mogły także skorzystać z usług manikiurzystek, dowiedzieć się o pielęgnacji koreańskiej lub poprosić doświadczoną brafitterkę o dobór odpowiedniego biustonosza. Te elementy III Raciborskich Dni Urody dostępne były na zamkowym holu na II piętrze.
























































![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)












![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)


![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)

























![Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764985544gre02464-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany