Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia17 października 201709:10

3 najważniejsze rzeczy w diecie Twojego sterylizowanego kota

3 najważniejsze rzeczy w diecie Twojego sterylizowanego kota - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ponad połowa opiekunów kotów decyduje się na ich kastracje i sterylizację. Jest to podyktowane, zarówno dbałością o ich zdrowie, jak i zapobieganiem uciążliwych zachowań. Jak wiadomo koty sterylizowane są bardziej przewidywalne, mniej się włóczą i nie są skore do walki o terytorium. Niestety, mają też skłonności do tycia i wynikających z tego chorób. Dlatego ogromnie ważne jest karmienie ich dostosowanym pokarmem, jak Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™.

Po 1: Nie przekarmiaj

Koty po zabiegu sterylizacji i kastracji mają mniejsze potrzeby energetyczne, za to większy apetyt. Dlatego nie należy podawać jedzenia więcej niż zalecane, a jeśli nie jest to specjalna karma dla kotów sterylizowanych to nawet jeszcze porcję o 20% zmniejszyć. W przypadku karmy Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™ kompozycja składników pozwala na optymalne wykorzystanie energii, dzięki czemu karma zapobiega tyciu kota (ponad 40% białka i poniżej 13% tłuszczu). Taka formuła pozwala na ograniczenie podaży energii z węglowodanów, których jest przeważnie dużo więcej w karmach o niższej zawartości białka i wyższej tłuszczu. Zarówno nadmiar energii z węglowodanów jak i z tłuszczu w diecie kota, zwiększa ryzyko otyłości – która prowadzi do wielu chorób, m.in. układu wydalniczego i cukrzycy.

Po 2: Chroń nerki

Pamiętaj, że kot jest wielokrotnie od nas mniejszy. Jego potrzeby na pokarm też się bardzo różnią. Przeciętny kot dziennie powinien zjeść około 1 filiżanki karmy suchej lub jeden kubek karmy mokrej. Przeważnie łączymy sposoby karmienia, czyli powinniśmy podawać jedną saszetkę i pół filiżanki suchej karmy dziennie. Ponieważ z natury koty są zwierzętami jedzącymi pokarm wysokobiałkowy, obciąża to jego układ wydalniczy, który się przez to szybciej zużywa i starzeje. Dlatego, nawet co 3 kot dojrzały ma problemy z nerkami. W karmach funkcjonalnych jak Purina® PRO PLAN® jest specjalna sprawdzona klinicznie kompozycja składników OPTIRenral™, która chroni układ wydalniczy Twojego kota. W skład zastrzeżonej formuły wchodzi połączenie unikalnych składników: aminokwasu argininy, przeciwutleniaczy oraz kwasów Omega 3. Już po 6 tygodniach jedzenia karmy Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™ w moczu kotów obniża się poziom wolnych rodników. Dzięki temu kocie nerki są dłużej sprawne, a nasz kot cieszy się dłużej zdrowiem.

we_43571861_sterilized_chicken_3d_v2

Po 3: Podziwiaj zadowolonego kota

Twój kot ma potrzebę polowania, dlatego wymusza na Tobie podawania mu dodatkowych porcji jedzenia. Zamiana tego zachowania na zabawę lub pieszczoty, szybko oducza męczącego miauczenia przy lodówce. Dodatkowo podając odpowiednią porcję karmy specjalnie dopasowanej do potrzeb kotów po zabiegu kastracji i sterylizacji, widocznie redukujemy uczucie głodu. Karma taka jak Purina® PRO PLAN® Sterilized OPTIRenal™ zawiera wysoki poziom białka oraz umiarkowany poziom błonnika, które zwiększają uczucie sytości po posiłku. Jest to o tyle korzystne, że stabilizuje także skoki cukru po posiłku i dodatkowo zapobiega ich negatywnym skutkom. Do tego Twój kot ma wybór między karmą bogatą w indyka lub łososia. Jedząc karmę Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™ suchą i mokrą, którą możesz nabyć w sieci sklepów ZOO-MAR, Twój kot zachowa prawidłową sylwetkę, będzie pełny energii i nasycony, niezależnie od tego czy jest po zabiegu kastracji / sterylizacji.

zoomar

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37
www.zoo-mar.pl

Autor: Promocja,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.