Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia17 października 201709:10

3 najważniejsze rzeczy w diecie Twojego sterylizowanego kota

Reklama
Racibórz:

Ponad połowa opiekunów kotów decyduje się na ich kastracje i sterylizację. Jest to podyktowane, zarówno dbałością o ich zdrowie, jak i zapobieganiem uciążliwych zachowań. Jak wiadomo koty sterylizowane są bardziej przewidywalne, mniej się włóczą i nie są skore do walki o terytorium. Niestety, mają też skłonności do tycia i wynikających z tego chorób. Dlatego ogromnie ważne jest karmienie ich dostosowanym pokarmem, jak Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™.

Po 1: Nie przekarmiaj

Koty po zabiegu sterylizacji i kastracji mają mniejsze potrzeby energetyczne, za to większy apetyt. Dlatego nie należy podawać jedzenia więcej niż zalecane, a jeśli nie jest to specjalna karma dla kotów sterylizowanych to nawet jeszcze porcję o 20% zmniejszyć. W przypadku karmy Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™ kompozycja składników pozwala na optymalne wykorzystanie energii, dzięki czemu karma zapobiega tyciu kota (ponad 40% białka i poniżej 13% tłuszczu). Taka formuła pozwala na ograniczenie podaży energii z węglowodanów, których jest przeważnie dużo więcej w karmach o niższej zawartości białka i wyższej tłuszczu. Zarówno nadmiar energii z węglowodanów jak i z tłuszczu w diecie kota, zwiększa ryzyko otyłości – która prowadzi do wielu chorób, m.in. układu wydalniczego i cukrzycy.

Po 2: Chroń nerki

Pamiętaj, że kot jest wielokrotnie od nas mniejszy. Jego potrzeby na pokarm też się bardzo różnią. Przeciętny kot dziennie powinien zjeść około 1 filiżanki karmy suchej lub jeden kubek karmy mokrej. Przeważnie łączymy sposoby karmienia, czyli powinniśmy podawać jedną saszetkę i pół filiżanki suchej karmy dziennie. Ponieważ z natury koty są zwierzętami jedzącymi pokarm wysokobiałkowy, obciąża to jego układ wydalniczy, który się przez to szybciej zużywa i starzeje. Dlatego, nawet co 3 kot dojrzały ma problemy z nerkami. W karmach funkcjonalnych jak Purina® PRO PLAN® jest specjalna sprawdzona klinicznie kompozycja składników OPTIRenral™, która chroni układ wydalniczy Twojego kota. W skład zastrzeżonej formuły wchodzi połączenie unikalnych składników: aminokwasu argininy, przeciwutleniaczy oraz kwasów Omega 3. Już po 6 tygodniach jedzenia karmy Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™ w moczu kotów obniża się poziom wolnych rodników. Dzięki temu kocie nerki są dłużej sprawne, a nasz kot cieszy się dłużej zdrowiem.

we_43571861_sterilized_chicken_3d_v2

Po 3: Podziwiaj zadowolonego kota

Twój kot ma potrzebę polowania, dlatego wymusza na Tobie podawania mu dodatkowych porcji jedzenia. Zamiana tego zachowania na zabawę lub pieszczoty, szybko oducza męczącego miauczenia przy lodówce. Dodatkowo podając odpowiednią porcję karmy specjalnie dopasowanej do potrzeb kotów po zabiegu kastracji i sterylizacji, widocznie redukujemy uczucie głodu. Karma taka jak Purina® PRO PLAN® Sterilized OPTIRenal™ zawiera wysoki poziom białka oraz umiarkowany poziom błonnika, które zwiększają uczucie sytości po posiłku. Jest to o tyle korzystne, że stabilizuje także skoki cukru po posiłku i dodatkowo zapobiega ich negatywnym skutkom. Do tego Twój kot ma wybór między karmą bogatą w indyka lub łososia. Jedząc karmę Purina® PRO PLAN® Sterilized z OPTIRenal™ suchą i mokrą, którą możesz nabyć w sieci sklepów ZOO-MAR, Twój kot zachowa prawidłową sylwetkę, będzie pełny energii i nasycony, niezależnie od tego czy jest po zabiegu kastracji / sterylizacji.

zoomar

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37
www.zoo-mar.pl

Autor: Promocja,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.