Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia8 kwietnia 201913:01

Maroko – dlaczego warto przyjechać tu na wakacje?

Maroko – dlaczego warto przyjechać tu na wakacje? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Zagranica:

Maroko – cudowna kraina pachnąca egzotyką i zapachem mięty jest jednym z chętniej odwiedzanych rejonów świata. Turystyka dostarcza ogromnych zysków krajowi, a niesamowite atrakcje – satysfakcji i doświadczeń turystom. Zobacz, co Maroko ma Tobie do zaoferowania.

Dlaczego warto przyjechać do Maroka?
Wyjazd do Maroka stanowi podróż po spokojnym świecie uroczych nadmorskich wiosek, kolorowych miast ulokowanych na wzgórzach oraz bajkowych twierdz zamkowych. Ten fascynujący kraj jest połączeniem świata afrykańskiego i arabskiego, na wskroś przesiąkniętym odwiecznymi zwyczajami. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie https://dreamtours.pl/.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Marakeszu?
Marakesz jest kwintesencją Maroka, dlatego stanowi obowiązkowy punkt podróży. Słynie z radosnego zgiełku turystów, pokonujących główne uliczki starówki oraz z wyjątkowej atmosfery orientu. Dla przybyszy chcących przywieźć z dalekiej podróży wyjątkowe pamiątki dla siebie i swoich bliskich, miasto to jest wprost idealne do polowania na okazje. Marrakesz jest także bramą do marokańskiego regionu Atlasu Wysokiego, gdzie można podziwiać malownicze piękno gór. Wąskie alejki starówki to kalejdoskop kolorów, zapachów i dźwięków, które z pewnością na długo zapadną w pamięci każdego, kto tu przyjedzie. Wśród ciekawszych atrakcji Marakeszu znajduje się słynny meczet Kutubijja. Uwagę zwraca tu przede wszystkim wysoki na 70-metrów minaret widoczny z dużej odległości. Świątynia została wzniesiona w 1162 roku i jest jednym z największych osiągnięć architektury tego regionu. Godna uwagi jest też, zbudowana w 1565 roku przez Saadian, Medersa, zwana również Madrasą, czyli islamska szkoła nauki, największa uczelnia teologiczna w Maroku. Dawne pokoje, w których przebywali uczniowie, są skupione wokół małych wewnętrznych dziedzińców w stylu typowym dla architektury islamskiej. Wyjątkowe detale, wykonane z drzewa cedrowego, oraz dopracowane w każdym calu kafle i wyjątkowej urody sufity czynią madrasę jednym z najpiękniejszych budynków Maroka.

Grobowce Saadytów - świadectwo potęgi dawnej dynastii
Wśród zabytków wartych obejrzenia jest również XVI-wieczny cmentarz dynastii Saadytów, którzy rządzili w Marrakeszu między 1524 a 1668 rokiem. Pochowany tu został władca Al-Mansour, jego następcy i najbliżsi członkowie rodziny. Jest to tętniące życiem, nastrojowe miejsce pełne zieleni. Więcej informacji na temat wyjątkowych miejsc Maroka można znaleźć na stronie internetowej https://dreamtours.pl/wakacje/maroko. Za pośrednictwem serwisu – https://dreamtours.pl/wakacje/gambia – istnieje również możliwość zarezerwowania wycieczki w innych krajach na świecie.

 

 

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202212:48

Długi weekend w okolicy

Długi weekend w okolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon letniego długiego weekendu to czas, kiedy wraz z rodziną i przyjaciółmi możecie podarować sobie kilka dni odpoczynku. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zorganizować wyjazdów - okazuje się, że nic straconego ponieważ, można odpocząć także na miejscu. Ośrodek wypoczynkowy AquaBrax w Szymocicach jest na to najlepszym miejscem i kusi nas wieloma atrakcjami.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Sport12 sierpnia 202205:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja12 sierpnia 202222:38

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO]

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już drugi wakacyjny koncert na zamkowym dziedzińcu, tym razem Anny Kretek, Zofii Wysoczańskiej, Wiktorii Wydmuch, Michała Stuchłego, Błażeja Klimaszki oraz Piotra Thamma.

fot. Jan Ptak, wideo mwaw
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.