Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia22 czerwca 201814:51

Pakiet ubezpieczeń dla kampera

Pakiet ubezpieczeń dla kampera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Kamper to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować, ale jednocześnie cenią sobie luksus. Dobry pakiet ubezpieczeń ma za zadanie zapewnić zabezpieczenie finansowe na wypadek wystąpienia różnych nieprzyjemnych zdarzeń losowych.

Samochody kempingowe przeznaczone są do podróży długich i dalekich. Im więcej pozytywnych przygód przeżyjemy na wakacjach, tym lepiej; jednak niekiedy spotykają nas sytuacje, których wolelibyśmy uniknąć, takie jak awaria auta, stłuczka czy nieszczęśliwy wypadek. Mając pakiet ubezpieczeń, możemy liczyć na pomoc i wsparcie finansowe w takich trudnych chwilach.
 
Ubezpieczenie kampera w Polsce
 
Z prawnego punktu widzenia, jedyną obowiązkową polisą w przypadku kampera jest OC. To ubezpieczenie podstawowe, którego zakres określają przepisy Ustawy z dn. 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (źródło: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/T/D20031152L.pdf). Polisa OC zapewnia kompensację kosztów naprawy samochodu w przypadku stłuczek lub wypadków, kiedy udało się ustalić sprawcę. Nie obejmuje ona jednak sytuacji takich, jak kradzież czy awaria. Dlatego też, jeśli wybierasz się w daleką podróż, pomyśl o wykupieniu ubezpieczeń dodatkowym.
 
Ubezpieczenia w pakiecie – nowoczesne rozwiązanie
 
W Wielkiej Brytanii istnieją takie firmy, jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance, które oferują kompleksowy pakiet ubezpieczeń dla kampera – tzw. campervan insurance, obejmujący zarówno obowiązkowe, jak i dodatkowe polisy zapewniające użytkownikom bezpieczeństwo. W Polsce brakuje takich rozwiązań, dlatego też musimy samodzielnie wybrać i wykupić ubezpieczenia, które mogą okazać się przydatne podczas podróży. Należy do nich na pewno Autocasco (AC), uwzględniające takie sytuacje, jak kradzież czy uszkodzenie auta przez nieznanego sprawcę bądź jego kierowcę. Warto rozważyć także wykupienie polisy Assistance, dzięki której w razie awarii samochodu można liczyć na pomoc techniczną ze strony ubezpieczyciela. Ubezpieczenie GAP przyda się natomiast osobom, które spłacają kredyt zaciągnięty na zakup samochodu.
 
Wykupując ubezpieczenia dodatkowe, dowiedz się, jaki jest ich zakres. Nie jest to regulowane ustawowo, dlatego oferty poszczególnych towarzystw mogą się nieznacznie różnić między sobą.

Autor: artykuł partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
53
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.