Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes25 czerwca 201910:40

Eko-Okna coraz mocniejsze w USA. Spółka gotowa do załadunku kontenerów

Eko-Okna coraz mocniejsze w USA. Spółka gotowa do załadunku kontenerów  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Po uruchomieniu magazynu wyrobów gotowych Eko-Okna inwestują w nowe rozwiązania w dziedzinie logistyki i transportu. 

Logistyka i transport to, oczywiście poza produkcją okien, bardzo mocna strona firmy Eko-Okna. Producent nie korzysta z rozwiązań oferowanych przez firmy spedycyjne, co więcej nieustannie rozwija się pod tym kątem.

Niespełna rok temu Eko-Okna oddały do użytku magazyn wyrobów gotowych, który stanowi centrum logistyczne całej firmy. To tutaj przewożone są wszystkie gotowe produkty, które następnie są kompletowane według zamówień. W związku z rozwojem sprzedaży eksportowej do USA, magazyn został również przystosowany do załadunku kontenerów.

Magazyn znacznie usprawnił prace załadunkowe. Kolejnym usprawnieniem logistycznym mają być auta z systemem BDF. Pierwsze sztuki zasiliły flotę Eko-Okien, która dziś liczy już 350 samochodów ciężarowych. Pojazdy z systemem wymiennych nadwozi umożliwiają załadunek bez obecności samochodu i kierowcy. – Kontenery transportowane są specjalną platformą przy użyciu traktora do stref załadunkowych magazynu, gdzie są ładowane. Po załadunku są znów transportowane na parking, gdzie stoją na nogach podporowych. W dniu wyjazdu kierowca podjeżdża kontener zaczepia się do podwozia. Pozwala nam to zaoszczędzić miejsce na magazynie i poprawia przepustowość wewnętrzną firmy, gdyż auta nie muszą po raz kolejny wjechać na MWG i nie blokują ruchu wewnętrznego – tłumaczy Dawid Wyrtki, dyrektor logistyki i transportu Eko-Okna.

Samochody z nadwoziem BDF, podobnie jak reszta floty, zostały przystosowane do transportu wózka widłowego. Eko-Okna słyną bowiem z tego, że zawsze zabierają w trasę wózek widłowy, dzięki czemu mogą nie tylko dostarczyć, ale także rozładować zamówienie u swoich klientów. – Obecnie nasze BDF’y kursują do Francji i Niemiec. Jednak już pracujemy nad tym, aby wykorzystywać je również na innych trasach – dodaje Dawid Wyrtki.

Jak się dowiadujemy, Eko-Okna planują zakup kolejnych tego typu pojazdów. Jeszcze w tym roku firmowa flota powiększy się o 4 samochody tego typu. W przyszłym roku dołączą do nich kolejne.

materiał prasowy

Autor: materiał prasowy, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności29 października 202513:39

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 29 października, w godzinach porannych na terenie zaplecza Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu przeprowadzono rozbudowane manewry służb ratunkowych. Scenariusz zakładał poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia, która po utracie panowania nad pojazdem uderzyła w budynek szpitalny, powodując pożar i liczne obrażenia wśród osób znajdujących się w pobliżu. Symulacja obejmowała również ofiary śmiertelne oraz osoby ciężko ranne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 października 202511:36

Razem ocalmy pamięć – czwarta kwesta na cmentarzu Jeruzalem

Razem ocalmy pamięć – czwarta kwesta na cmentarzu Jeruzalem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany, fot. arch.
Sport29 października 202516:40

Lekkoatletyka z Orlika. O co w tym wszystkim chodzi?

Lekkoatletyka z Orlika. O co w tym wszystkim chodzi? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.