Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes17 października 201712:16

Rafamet. Marka Poręba 1798 dostała drugą szansę

Rafamet. Marka Poręba 1798 dostała drugą szansę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

- Naszym celem było zaakcentowanie faktu, że trudne lata marki „Poręba 1798” to już przeszłość. Nasze propozycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, jesteśmy zadowoleni z targów - w ten sposób Paweł Michalewski, Dyrektor Marketingu firmy RAFAMET S.A., komentuje udział spółki w EMO Hannover 2017, największym na świecie wydarzeniu skupiającym branżę obróbki metali. 

Firma RAFAMET od lat uczestniczy w targach EMO. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia producent z Kuźni Raciborskiej zaprezentował nie tylko swoje tradycyjne wielkogabarytowe tokarki karuzelowe, ale także możliwości maszyn sygnowanych znakiem „Poręba 1798”. Działania, których celem jest odbudowa zaufania do tej historycznej marki, są realizowane od początku 2016 roku, kiedy to RAFAMET nabył prawa do dokumentacji obrabiarek Fabryki Urządzeń Mechanicznych „Poręba” Sp. z o.o. i znaku towarowego „Poręba 1798”. Rezultatem tego pracochłonnego procesu jest m.in. pozytywny odzew branży widoczny podczas niemieckich targów. 

- W Hanowerze odbyliśmy wiele ciekawych spotkań z dotychczasowymi użytkownikami tokarek marki „Poręba 1798”, niektóre z nich były mocno obiecujące. Jesteśmy zadowoleni z wydarzenia; cieszymy się, że nasze wysiłki zmierzające do przywrócenia marki przynoszą efekty - podkreśla Paweł Michalewski, Dyrektor Marketingu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A.
Warto dodać, że spółka z Kuźni Raciborskiej nie tylko modernizuje tradycyjne typy maszyn historycznej marki i dostosowuje je do aktualnych oczekiwań odbiorców, ale rozszerza także portfolio o własne propozycje. Od nowa zaprojektowana została seria tokarek kłowych TCM, która również cieszyła się dużym zainteresowaniem gości targów EMO.

Trzeba też przypomnieć, że na początku br. firma PORĘBA 1798 Machine Tools sp. z o.o. (spółka zależna od RAFAMET S.A.) pozyskała pierwsze zamówienia na tokarki. Jeszcze w tym roku do zamawiających z Iraku i Indii dostarczone zostaną odpowiednio: ciężka, sterowana numerycznie tokarka kłowa typu TCF 200 oraz dwie tokarki kłowe TRB 135. Przedstawiciele kuźniańskiej firmy mają nadzieję, że rozmowy podczas targów przyczynią się do pozyskania kolejnych kontraktów na maszyny „Poręba 1798”.

W tegorocznej odsłonie targów EMO wzięło udział 2200 wystawców, a także 130 tys. zagranicznych gości. Kolejna edycja branżowego spotkania będzie miała miejsce w Hanowerze, w dniach 16-21 września 2019 roku.

Autor: Anna Koza,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności10 sierpnia 202512:01

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis!

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Plac za remizą w Raciborzu-Brzeziu zamienił się, 9 sierpnia, w tętniące życiem centrum rodzinnej zabawy podczas trzeciego festynu parafialnego. Wydarzenie, które przyciągnęło setki mieszkańców oraz gości z całego województwa, zorganizowali parafianie pod kierunkiem proboszcza ks. Bogdana Raka. Festyn okazał się doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności oraz odwiedzających region.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.