Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes27 listopada 202313:19

LIST OTWARTY pracowników Rafako

LIST OTWARTY pracowników Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- LIST OTWARTY Pracowników RAFAKO do: PFR S.A., PFR TFI S.A., ARP S.A., KUKE S.A., PKO BP S.A., PZU S.A., BGK, mBank S.A. - poniżej treść, jaką przesłano do naszej redakcji.

Szanowni Państwo, w imieniu Pracowników RAFAKO przede wszystkim pragniemy Wam serdecznie podziękować za okazywaną pomoc w walce o uratowanie naszego Zakładu, szczególnie tę, której doświadczamy w ostatnim czasie. Wasze deklaracje gotowości do zamiany wierzytelności na akcje, a także zapowiedź przez instytucje rozwoju Grupy PFR przygotowywania kolejnych instrumentów finansowych by umożliwić Spółce szybki powrót na rynek, odbudowę jej wartości oraz dać szansę na rozwój, podtrzymują w nas wiarę, że jeszcze nie wszystko stracone, że możemy jeszcze uratować nasz Zakład przed upadłością.

Wiemy jednak, że Wasza cierpliwość się kończy a my ciągle nie potrafimy przekonać naszego akcjonariusza większościowego, spółkę PBG S.A. w restrukturyzacji w likwidacji oraz jej Obligatariuszy, do zmiany ich nieprzejednanego stanowiska, które blokuje podjęcie koniecznych do przetrwania RAFAKO uchwał o bezwarunkowej konwersji wierzytelności na akcje. Przecież tylko w ten sposób nasza Spółka odzyska wiarygodność i zaufanie klientów, a dzięki temu, znowu będzie mogła startować, na równych warunkach z innymi podmiotami, w przetargach. Bezwarunkowa konwersja pozwoli nam pozyskiwać zlecenia i generować przychody, co jest niezbędne, żeby uratować dotychczasowe miejsca pracy, a także już wkrótce nawet zwiększyć ich ilość, bo chcemy nie tylko zarobić na swoje utrzymanie, ale również wypracować środki na spłatę zadłużenia.

Nie rozumiemy uporu PBG, które w swoich oświadczeniach twierdzi, że chce wyprowadzenia spółki RAFAKO na prostą, jej oddłużenia, zachowania know-how, uratowania miejsc pracy oraz zapewnienia bezpiecznej przyszłości pracowników, a jednocześnie każdym swoim glosowaniem na kolejnych Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy, powoduje całkowicie odwrotny skutek doprowadzając do ruiny nasz Zakład. My nie mamy zamiaru podzielić losu Hydrobudowy, Energomontażu-Południe czy samego PBG!

Dlatego też apelujemy do Was o cierpliwość i niewycofywanie deklaracji pomocy. Bez niej na pewno sobie nie poradzimy! Obiecujemy, że my, Ra/akowcy, będziemy walczyć o naszą Firmę do końca, bo wiemy, że walczymy w słusznej sprawie! Bycie Ra/akowcem to duma, ale też ogromne zobowiązanie! RAFAKO to nasz drugi Dom, a o Dom się dba, chroni go, a kiedy trzeba, to się o niego walczy! Nie pozwolimy zrujnować dorobku pokoleń, tysięcy Ra/akowców, którzy na przestrzeni ponad 70-letniej działalności Zakładu swoją pasją i oddaniem zbudowali światowej sławy Firmę o unikalnych kompetencjach. RAFAKO swoimi produktami (prawie 600 kotłów na terenie całego kraju, ponad 80 kotłów poza jego granicami prawie na wszystkich kontynentach, najwyższej klasy instalacje ochrony środowiska w tym przede wszystkim odsiarczanie, ale też wiele innych) wniosło ogromny wkład w rozwój naszego kraju!

Dzisiaj to my potrzebujemy pomocy kraju, bo przez przeciągający się latami proces inwestorski, którego końca nadal nie widać, znaleźliśmy się na skraju upadłości. Wierzymy, że 21.12.2023 r. na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zostaną przegłosowane, tak oczekiwane przez nas, uchwały o konwersji, które nie tylko uratują RAFAKO i Judzi z nim związanych, ale również Wierzycieli i tysiące Akcjonariuszy, którzy tak jak my, w przypadku upadłości Spółki stracą wszystko! Nie dopuśćmy do tego!

Niech 21.12.2023 r. zwycięży racjonalność, pragmatyzm i zwyczajna, ludzka przyzwoitość!!!

rafako

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lutego 202411:54

Kluczowy menedżer ma odejść z Eko-Okien

Kluczowy menedżer ma odejść z Eko-Okien - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Forumbranzowe.com
Reklama
Aktualności23 lutego 202412:15

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO]

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Cztery zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane w piątek, 23.02., do obiektu handlowego przy ulicy Mickiewicza w Raciborzu. Co było przyczyną interwencji?

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 lutego 202415:50

Radliński mur za twardy dla siatkarzy z Raciborza

Radliński mur za twardy dla siatkarzy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 23.02., w Radlinie rozegrano kolejne spotkanie I ligi siatkówki mężczyzn. Naprzeciw siebie stanęły ekipy SK Górnik Radlin i KS Racibórz. Spotkanie, choć można je potraktować jako derbowe, było starciem z kategorii bez historii.

opr. (greh), fot. FB/SK Górnik Radlin
Reklama
Strony Partnerskie23 lutego 202414:04

Krzesła schodowe to dobra inwestycja!

Krzesła schodowe to dobra inwestycja! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
artykuł sponsorowany
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.