Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes22 listopada 202316:43

Oświadczenia prezesa i Rady Nadzorczej Rafako S.A.

Oświadczenia prezesa i Rady Nadzorczej Rafako S.A. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dotyczą informacji na temat powodów odwołania prezesa Dawida Jaworskiego.

Oświadczenie Przewodniczącego Rady Nadzorczej Rafako S.A. W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami na temat powodów odwołania w dniu 20.11.2023 r. Zarządu RAFAKO w składzie Pan Dawid Jaworski - Prezes Zarządu i Pan Michał Sikorski, delegowany z Rady Nadzorczej do czasowego pełnienia funkcji Członka Zarządu, informuję, że Zarząd odwołano, powołując na Prezesa Pana Roberta Kuraszkiewicza, a na Członka Zarządu - Pana Andrzeja Marciniaka. Zmiany zostały dokonane na wniosek członka Rady Nadzorczej, reprezentującego jednego z Akcjonariuszy Spółki.

Powodem odwołania poprzedniego składu Zarządu RAFAKO było niedotrzymanie zobowiązań dotyczących realizacji dotychczasowego procesu inwestorskiego, do których wykonania Zarząd zobowiązał się przed Radą Nadzorczą przy powoływaniu go, o czym Rada Nadzorcza RAFAKO już poinformowała opinię publiczną.

Ponadto powodem odwołania było również niezrealizowanie rekomendacji Rady Nadzorczej o skierowaniu do właściwych organów zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez byłych członków organów spółki z Grupy RAFAKO, jak również ponowne zatrudnienie w Spółce RAFAKO menadżerów, którzy zrezygnowali z pracy lub zostali zwolnieni w związku z wyżej wskazanymi okolicznościami. Rada Nadzorcza stoi na stanowisku, że do czasu wyjaśnienia sprawy przez właściwe organy żadna z osób, co do których istnieje podejrzenie, nie powinna współpracować ze Spółką czy też szerzej współpracować ze spółkami z Grupy RAFAKO.

Za odwołaniem poprzedniego Zarządu Rada Nadzorcza zagłosowała jednogłośnie.

Jednocześnie - i jak dotychczas - Rada Nadzorcza zwraca się do Zarządu i wszystkich zainteresowanych przetrwaniem RAFAKO, aby kluczowe decyzje dla Spółki były wypracowywane przy zachowaniu dialogu i przy osiągnięciu konsensusu pomiędzy wszystkimi głównymi interesariuszami RAFAKO. W obecnej sytuacji kluczowa jest merytoryczna dyskusja, uwzględniająca często różne interesy i stanowiska zaangażowanych stron w proces restrukturyzacji Spółki, której efektem powinno być współdziałanie wszystkich interesariuszy w celu możliwości dalszego niezakłóconego jej funkcjonowania.

Oświadczenie prezesa zarządu Rafako S.A. Z niepokojem obserwuję wypowiedzi przedstawicieli instytucji, które wzbudzają niepewność wśród Akcjonariuszy ale także Pracowników RAFAKO. Spółka, która ma szansę przetrwać i pozyskać inwestora, jest narażana na szum medialny, który jej nie służy. Spółka jest w trudnej sytuacji, ale jej rozwiązanie nie sprowadza się wyłącznie do konwersji zadłużenia, bo potrzebne jej jest także dokapitalizowanie i możliwość zdobywania nowych kontraktów. Potrzebna jest również pełna i odpowiedzialna współpraca wszystkich interesariuszy. Problemów RAFAKO nie rozwiążą też medialne dywagacje na temat składu Zarządu, bo pomoc od instytucji powołanych do takich działań nie powinna być uzależniana od personalnych decyzji. Rada Nadzorcza RAFAKO SA podjęła decyzje o powołaniu nowego Zarządu a my staramy się nie zawieść oczekiwań Rady polegających przede wszystkim uniknięciu upadłości i na zapewnieniu jej przyszłości. W obecnym Zarządzie koncentrujemy się na intensywnej pracy nad poprawą funkcjonowania Spółki i jak najlepszym przygotowaniu do procesu inwestorskiego i niezbędnego dla jej przetrwania oddłużenia.

Robert Kuraszkiewicz

SPROSTOWANIE W materiale prasowym pt. „Oświadczenia prezesa i Rady Nadzorczej Rafako S.A.”, opublikowanym w dniu 22 listopada 2023 r. w serwisie internetowym www.naszraciborz.pl podano nieprawdziwe informacje:

1. Nieprawdą jest, że odwołany zarząd RAFAKO nie dotrzymał zobowiązań dotyczących realizacji dotychczasowego procesu inwestorskiego, do realizacji których zobowiązał się przed Radą Nadzorczą przy powoływaniu. Były zarząd RAFAKO nie zobowiązał się przed Radą Nadzorczą do realizacji konkretnych zobowiązań w związku z dotychczasowym procesem inwestorskim, których następnie by nie realizował, zaś członkowie byłego zarządu RAFAKO działali w celu zapewnienia Spółce środków niezbędnych do dalszego funkcjonowania.

2. Nieprawdą jest, że powodem odwołania byłego zarządu RAFAKO był brak realizacji rekomendacji Rady Nadzorczej o skierowaniu do właściwych organów zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez byłych członków organów spółki z Grupy RAFAKO. Termin na realizację ww. rekomendacji Rady Nadzorczej upływał 1.12.2023 r., a były zarząd został odwołany 20.11.2023 r., zatem brak jej realizacji nie mógł stanowić podstawy odwołania byłego zarządu.

Michał Sikorski - były członek zarządu RAFAKO S.A.
(adres korespondencyjny zastrzeżony do wiadomości redakcji)

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 lutego 202410:30

Apel do dwóch mieszkańców Brzezia

Apel do dwóch mieszkańców Brzezia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202411:15

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO]

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Pietrowice Wielkie:

- Dwa pierwsze wiatraki stanęły właśnie na terenie farmy wiatrowej w Pietrowicach Wielkich, budowanej przez VSB Energie Odnawialne Polska. Kolejnych sześć jest po etapie preinstalacji. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie roku i zapewniać zielony prąd dla ok. 36 tysięcy gospodarstw domowych - czytamy w przesłanej informacji prasowej.

Materiał prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 lutego 202416:16

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis!

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Impreza zgromadziła dziś, 25.02., na starcie w Arboretum Bramy Morawskiej ponad sto biegaczek i biegaczy z całej Polski, a nawet Czech. W galerii zdjęcia Jana Ptaka. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 lutego 202409:26

Płonące śmietniki na terenie Raciborza

Płonące śmietniki na terenie Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności27 lutego 202412:15

Do pracy na Śląsk przyjeżdżają z całego świata, pracuje blisko 100 tys. cudzoziemców

Do pracy na Śląsk przyjeżdżają z całego świata, pracuje blisko 100 tys. cudzoziemców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Aktualności27 lutego 202410:54

W Krzanowicach przy oczyszczalni znaleziono niewybuch

W Krzanowicach przy oczyszczalni znaleziono niewybuch - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności26 lutego 202410:25

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Rudy
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.