Z Rafako płyną kolejne komunikaty. Gricuk rezygnuje, PBG deklaruje

Rafako otrzymało 2 listopada 2023 roku oświadczenie Pawła Gricuka, pełniącego dotychczas funkcję członka rady nadzorczej, o jego rezygnacji z pełnionej funkcji - głosi komunikat spółki. Gricuk to założyciel i prezes PG Energy Capital Management, które zgłaszało chęć zainwestowania w Rafako.
- Zgodnie z otrzymanym oświadczeniem, rezygnacja Pawła Gricuka została złożona w związku z opublikowanym przez PBG S.A. w restrukturyzacji w likwidacji raportem bieżącym, a jej przyczyną jest wygaśnięcie wyłączności PG Energy Capital Management Sp. z o.o. w procesie inwestorskim spółki - podało Rafako.
PBG poinformowało z kolei, że jest gotowe poprzeć kompleksowe warunki restrukturyzacji Rafako, po uzyskaniu stosownych zgód. Jak wskazano, podstawowym warunkiem przetrwania Rafako jest zapewnienie spółce dokapitalizowania i dofinansowania oraz pozyskanie stabilnego inwestora, który będzie miał wpływ na pozytywne postrzeganie spółki i jej wiarygodność oraz przygotuje strategię pozwalającą na odbudowę jej wartości w przyszłości. Inwestora takiego upatrywano w Michale Sołowowie a ostatnio PG Energy (30 października minął termin zamknięcia procesu inwestorskiego).
- Dokonanie wyłącznie zamiany długu układowego Rafako na kapitał oraz zamiana obligacji objętych przez ARP na kapitał spółki to tylko element całej transakcji niezbędnej do odzyskania dodatnich kapitałów własnych - napisano w komunikacie PBG.
Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Rafako zaplanowano na 14 listopada. Będą decydować m.in. o emisji akcji bez prawa poboru, skierowanej do wierzycieli układowych. Spółka PBG posiada pośrednio i bezpośrednio 26,4 proc. akcji Rafako.
Były prezes i obecny zarząd są w sporze. Więcej [TUTAJ].
![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)


![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)
![Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767893765img-4030-.jpg)


![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)




































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany