Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie ZSS pamiętają o ekologii

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Mimo niedogodności spowodowanych koronawirusem uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczcili to najważniejsze święto w ekologicznym kalendarzu w taki sposób, jak to tylko było możliwe w tych trudnych dla wszystkich warunkach.
Przymusowa przerwa szkolna spowodowana pandemią koronawirusa trwa, zajęcia szkolne cały czas prowadzone są cały czas na odległość. Lekcje odbywają się jednak zgodnie z założonym harmonogramem, oczywiście na tyle, na ile się da. Pamiętając o najważniejszym i najbardziej znanym święcie w ekologicznym kalendarzu, w normalnych warunkach uczniowie wraz z nauczycielami np. wyszliby na ulice miasta zbierać odpady, sprzątać okolice szkół, maszerować i przypominać dorosłym o ich obowiązkach wobec środowiska naturalnego.
Niestety, warunki spowodowane narzuconymi ograniczeniami nie pozwalają na tego typu odbywające się co roku tradycyjne akcje. Zamiast tego uczniowie szkoły przy ul. Królewskiej w ramach zajęć zdalnych, przypominali i utrwalali sobie wiedzę na temat segregacji odpadów (także w praktyczny sposób, sprzątając chociażby przy pomocy opiekunów teren wokół swoich posesji), sporo z nich przygotowało - często bardzo pomysłowe - prace plastyczne o tematyce ekologicznej, a niektórzy po prostu ubierając się na zielono zamanifestowali swą jedność z planetą.
















































![Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767712139dsc-9973-.jpg)




![Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767711794dsc-9876-.jpg)
![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)

![Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767728208dsc-7526-.jpg)
![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)

![Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767698208img-3180-.jpg)




















![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany