Kultura i edukacja | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Projekt Kultura:on/off. Etiuda covidowa na finał teatru tańca
Raciborskie Centrum Kultury prezentuje finał drugiej części projektu Kultura:on/off – teatru tańca w formie „Etiudy covidowej” w reżyserii Manueli Krzykały.
To krótki spektakl zatańczony w duecie, również w formie odbić lustrzanych przez prowadzące dotychczasowe warsztaty: Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek. Tematyka etiudy jest związana z emocjami i przeżyciami człowieka w czasie pandemii. Opowiada o przebudzeniu w nowej, niecodziennej i trudnej rzeczywistości, w której normalne funkcjonowanie i potrzeby takie jak np. dotyk czy spotkanie są zaburzone lub nawet niemożliwe. Przedstawiona zostanie emocjonalna walka wewnętrzna człowieka ze swoimi pragnieniami i słabościami zakończona spojrzeniem z nadzieją na lepsze jutro. Etiuda składa się z trzech części. Przepiękną muzykę do spektaklu finałowego skomponował Adam Jarzmik.
Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.
Wszystkie warsztaty wprowadzające w tematykę teatru tańca i prezentujące poszczególne części finałowej choreografii do obejrzenia na kanale YouTube RCK oraz poniżej.
KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej.
Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik.
Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu.
Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.
Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Funkcjonariusz policji kryminalnej namierzył sprawcę rozboju
Do zdarzenia doszło w chwili, gdy funkcjonariusz raciborskiej KPP wracał po 22.00 ze służby.
Więcej »COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu raciborskiego [26.01.2021]
4 604 nowych zakażonych w Polsce, 342 na Śląsku, 10 w powiecie raciborskim - najnowszy dobowy raport. Przeprowadzono 42 669 testów.
Więcej »Wyjęte z szuflady. Dawne pomysły na Racibórz
Całoroczna baza wypoczynkowa nad Bałtykiem, Acapulco na Ostrogu, wieża widokowa na Lipkach, basen przy H2Ostróg. Przed głosowaniem nad budżetem przypominamy, co w latach poprzednich obiecywali samorządowcy, ale nie zdążyli zrealizować. Czy coś z tego waszym zdaniem mogłoby się znaleźć w budżecie?
Więcej »Wiceprezydent o współpracy turystycznej z gm. Rudnik
Szlak pieszo-rowerowy im. Józefa Gawliny, łączący gminę Rudnik z centrum Raciborza, a docelowo z Brzeziem, był głównym tematem spotkania wiceprezydenta Raciborza Dawida Wacławczyka z wójtem gminy Rudnik Piotrem Rybką i jego zastępcą Tomaszem Kruppą.
Więcej »Czy radny Michał Szukalski ma prawo sprawować mandat?
Rajca wchodzący w skład Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity zainwestował w nieruchomość poza Raciborzem. Czy może dalej sprawować mandat?
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |