W rytmach Janis Joplin w Pietrowicach Wielkich

30 maja 2019 roku w pietrowickiej szkole podstawowej odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Muzycznego z Języka Angielskiego "W rytmach Janis Joplin, czyli stary dobry rock" dla uczniów klas VI - VIII i III klas gimnazjum.
W zmaganiach konkursowych udział wzięło 15 wykonawców z Bieńkowic, Borucina, Kornowaca, Nędzy, Pietrowic Wielkich , Raciborza i Zabełkowa. Uczestnicy zostali ocenieni przez niezależne jury w składzie: Bernadeta Popek - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie, będącą również nauczycielem muzyki, Alicja Ploch - Burda - nauczycielka i instruktorka śpiewu w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu oraz Iwona Sedlaczek - dyrygentka chóru Bel Canto, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu.
Po długich i burzliwych naradach jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce ex aequo Julii Mielnik ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich wykonującej utwór Demi Lovato "Stone Cold" oraz Marcie Tkocz ze Szkoły Podstawowej w Nędzy, która podbiła serca jury, śpiewając utwór "Riptide" z repertuaru Vance Joy'a.
Oliwia Jóźwik ze Szkoły Podstawowej w Kornowacu wykonująca utwór "Writings on the wall" zdobyła drugie miejsce ex aquo z Iriną Gadachik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, która zaśpiewała "What a wonderful world" Louisa Armstronga.
Na trzecim miejscu uplasował się duet uczennic klasy VI z raciborskiej SP 1, Zuzanna Hajduga i Nicole Krybus oraz Hanna Janczura z pietrowickiej Szkoły Podstawowej, uczennica klasy VII.
Jury postanowiło wyróżnić jeszcze 4 wykonawców:
Weronikę Sochę (SP Bieńkowice),
Karolinę Wieczorek (SP Kornowac),
Krzysztofa Krolika (SP Kornowac),
Marcina Niedzielę (SP Zabełków).
Konkurs odbył się w ramach jednego z działań projektu English Teaching pt. „Experience, Explore, Enjoy English”, którego celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych uczniów, pobudzanie do twórczego myślenia, zachęcanie do współzawodnictwa, wykorzystanie znajomości języka angielskiego w muzyce oraz promocja pietrowickiej szkoły.
Wykonawcy reprezentowali wysoki poziom artystyczny, zapewnili dużo wrażeń muzycznych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku młodzież również zaszczyci nas swoją obecnością.
Organizatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego pietrowickiej placówki, Anna Przysiężniuk.
#materiał nadesłany































![Historyczny zwrot w Raciborzu: dawne Rafako staje się bastionem obronnym RP [FOTO i WIDEO] Historyczny zwrot w Raciborzu: dawne Rafako staje się bastionem obronnym RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777548601dsc-2393-.jpg)
![Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777634797dsc-2483-.jpg)




![Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777700688bez-nazwy-64-.jpg)















![Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777660271dsc-0612-.jpg)




![XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1746883969dsc-4101-.jpg)
















![Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777703399677212520-1419168206922373-564694528003850730-n-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany