Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty… Pana Kleksa?

Potrafi unosić się w powietrzu, przyrządzać potrawy z kolorowych szkiełek, powiększać i zmniejszać przedmioty; ma na twarzy kolorowe piegi i ubiera się w cytrynowo-żółtą kamizelkę... Kultowa postać Pana Kleksa bawi pokolenia! W raciborskiej bibliotece odbył się rodzinny konkurs wiedzy "Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?".
Tym razem uczestnicy konkursu zmierzyli się z serią książek o Panie Kleksie Jana Brzechwy: „Akademia pana Kleksa”, „Podróże pana Kleksa”, „Tryumf pana Kleksa”. Wszyscy bez większych problemów potrafili wskazać, czym różnią się alamakotańskie jajka od naszych, podać nazwę owocu, który usuwał brzydotę czy powiedzieć, kim był Modest Chryzantemski. Wiedza uczestników była imponująca, a poziom bardzo wyrównany!
Wyniki konkursu:
I miejsce: Ewelina, Barbara i Grzegorz Stopa
II miejsce: Julia i Justyna Suchanek
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!










![Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177304144920260304-161527-duz-y-.jpeg)




![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)


![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)








![List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17730879421000010433-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany