Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja20 kwietnia 201707:27

Na turystycznym szlaku - wystawa książek turystycznych w zbiorach biblioteki PWSZ

Na turystycznym szlaku - wystawa książek turystycznych w zbiorach biblioteki PWSZ  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wczoraj, z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotecznej Czytelni Ogólnej odbyła się wystawa książek z turystyki i rekreacji.

Dyrektor Biblioteki mgr Zenona Mrożek przywitała studentów kierunku – przedstawiając bogatą ofertę zbiorów i usług bibliotecznych podkreśliła, że Biblioteka PWSZ regularnie wzbogaca swoje zbiory, prowadząc politykę zakupów książek dla wszystkich kierunków. Dużą część księgozbioru pozyskuje jednak innymi drogami. Dzięki wymianie międzybibliotecznej udaje się pozyskać najnowsze publikacje wydawane przez wydawnictwa wyższych uczelni i nie tylko.

Funkcjonująca od wielu lat idea bezpłatnej wymiany to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z innymi uczelniami i bibliotekami, w tym z posiadającymi wieloletnią i bogatą tradycję Polskimi Towarzystwami Turystyczno-Krajoznawczymi. Pozytywnie na propozycję podjęcia współpracy odpowiedziało wiele bibliotek i oddziałów PTTK w regionie, w tym Oddział w Raciborzu, który przekazał Bibliotece bardzo bogaty księgozbiór tematyczny*. Liczne publikacje z historii, geografii i problematyki turystyki znajdują się już na bibliotecznych regałach, gotowe do wypożyczenia. Warto wspomnieć, że nie jest to jednorazowa akcja. Nawiązane kontakty pozwolą na pozyskanie nowych zbiorów, również dla innych kierunków studiów.

Wystawie towarzyszyły wystąpienia dra hab. Jarosława Cholewy i mgra Grzegorza Wawocznego. Co łączy opinie wykładowców, teoretyków i praktyków zawodu? Z pewnością przekonanie, że jest to branża stale rozwijająca się, przyszłościowa i dająca ogromne pole manewru specjalistom. Ważny jest pomysł, reakcja na zmiany, upodobania konsumentów, zmiana struktur społecznych wpływających na dokonywane wybory i czas, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na różne formy rekreacji.

Z czym zgadzają się wszyscy? Ciągłe poznawanie trendów, czytanie literatury fachowej jest bezcenne – czasopisma branżowe, przewodniki i analizy rozwoju rynku okazują się często inspiracją dla otwarcia własnej firmy i poradzenia sobie na trudnym rynku pracy. Ogromne ilości danych i informacji, które codziennie przyjmujemy – często bezrefleksyjnie, za pomocą różnych nośników elektronicznych – powodują, że coraz trudniej trafić z ofertą do zainteresowanego klienta. Wydaje się, że nie pozostaje nic innego, jak tylko czytać, poznawać i poszerzać swoje horyzonty, niemal bez przerwy.

*Łącznie Biblioteka pozyskała w darze 170 książek od następujących instytucji: AWF w Katowicach, AWF w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Centralna Biblioteka PTTK w Warszawie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, PTTK Oddział w Raciborzu.

fot.: Katarzyna Kubik

Autor: mgr Dorota Mucha - PWSZ Racibórz,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202310:06

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dziewięć zdarzeń. Działania prowadzono w Babicach, Pawłowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Aktualności27 maja 202318:18

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO]

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konno, w bryczce i pieszo - parafianie z Raciborza-Brzezia wzięli dziś, 27.05., udział w dorocznej procesji na św. Urbana.

red.
Reklama
Kultura i edukacja26 maja 202309:17

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Biblioteka Racibórz, fot. MiPBP, M. Kościelniak
Aktualności27 maja 202313:38

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO]

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Do jutra popołudnia na zamku w Raciborzu potrwa czwarta edycja Festiwalu Gamingowego. Przygotowano szereg atrakcji, a w krótkim spacerze wideo omawia je współorganizator Maciek Musioł.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 maja 202311:14

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO]

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Tworków, Bolesław, Owsiszcze i czeska Hać – wierni tych czterech wspólnot pielgrzymowali dziś, w Zielone Świątki, na Urbanek.

red.
Reklama
Reklama
Sport27 maja 202321:49

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO]

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotnie popołudnie na boisku w Chałupkach miejscowy Kolejarz podejmował LKS Pawłów. Sytuacja obu ekip w tabeli A klasy zdawała się sugerować, że faworytem były Chałupki. Przebieg spotkania, w którym nie brakowało ciekawych akcji, strzałów, bramkarskich parad oraz kilku kontrowersji pokazał, że niżej notowany nie zawsze musi być na przegranej pozycji.

(greh)
Reklama
Aktualności27 maja 202318:09

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO]

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Tradycyjnie jak co roku dziś, 27 maja, w Kobyli w gminie Kornowac odbyła się procesja ku czci świętego Urbana z błogosławieństwem pól. Święty Urban jest patronem rolników, jak mawiają patronem od gradobicia i ognia.

red.
Aktualności27 maja 202313:56

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO]

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie zapoczątkowane przez śp. Jurka Wiśniewskiego okazuje się nadzwyczaj żywotne.

red., fot. w, Jan Ptak
Sport27 maja 202313:47

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO]

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzecią edycję pływackiej imprezy, organizowanej przez ratusz, SP 15 oraz MKS SMS Victoria Racibórz, można było śledzić dziś, 27.05., w H2Ostróg.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202313:30

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO]

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Blisko stu cyklistów wzięło dziś, 27.05., udział w polsko-czeskim rajdzie po gminie Kornowac. Jednym z przystanków była wieża widokowa w Pogrzebieniu, gdzie powstanie miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

red.
Reklama
Sport26 maja 202306:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.