Biblioteka w Nędzy zaprasza na Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

Mała Zosia czytanie na głos wprost uwielbia. - Bo się wtedy szybko zasypia - przyznaje. - W bibliotece jest fajnie, bo jest tu dużo książek, które lubią dzieci - dopowiada. I już się cieszy na wizytę w książnicy. Bibliotekarki też się cieszą, bo jest szansa, że dzieci w przyszłości wrócą i zostaną stałymi czytelnikami. Biblioteka na ten dzień planuje dla najmłodszych czytelników głośne czytanie baśni, warsztaty plastyczne i wiele niespodzianek.
- Dlaczego warto czytać dziecku? To zaspokaja jego potrzebę uwagi, stymuluje jego rozwój psychiczny, uczy poprawnego języka, no i rozwija wyobraźnię. Poza tym, czego my bardzo wyczekujemy, kształtuje w dziecku nawyk czytania - podkreśla Iwona Czorny, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy.
Do końca kwietnia biblioteka zaprasza również do odwiedzenia wystawy poświęconej życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena. Można ją oglądać w głównej siedzibie GBP w Nędzy przy ul. Strażackiej 2.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany