Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja26 kwietnia 202512:56

Wernisaż absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborskim Centrum Kultury

Wernisaż absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W galerii na pierwszym piętrze Raciborskiego Centrum Kultury w piątek 25 kwietnia 2025 roku odbył się wyjątkowy wernisaż prac Absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu. Wystawa jest nie tylko okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego, ale też symbolicznym zamknięciem pięcioletniego etapu nauki i twórczych poszukiwań z dwóch specjalizacji: projektowania graficznego i fotografii artystycznej.

Na wystawie można zobaczyć projekty graficzne oraz fotografie artystyczne – różnorodne w formie, treści i technice, ale wszystkie pełne pasji i zaangażowania. Wśród tematów poruszanych przez młodych artystów znalazły się takie zagadnienia jak ochrona zagrożonych gatunków zwierząt, troska o naturę i odpowiedzialność za świat przyrody. Prace obejmowały również fotografie uliczne inspirowane modą streetwearową, oryginalne fotografie drukowane na szkle, które przyciągały uwagę swoją niecodzienną formą, oraz wiele innych.

Dużą część wystawy zajmowały projekty wizualne – od opakowań po identyfikację znaków graficznych – pokazujące praktyczne zastosowanie sztuki projektowania w codziennym życiu.

Nad przygotowaniem dyplomów czuwali nauczyciele prowadzący - promotorzy: Agnieszka Białas i Agnieszka Orlik, które z wielkim zaangażowaniem wspierały uczniów w procesie twórczym, pomagając im w rozwijaniu własnego stylu i umiejętności.

To jednak dopiero pierwsza część wystawy końcoworocznej. Już na początku czerwca zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Raciborzu, gdzie zaprezentowane zostaną prace z zakresu rysunku i malarstwa, powstałe pod kierunkiem Małgorzaty Bednarczuk-Bukowskiej, nauczyciela malarstwa i rysunku w Liceum Sztuk Plastycznych. Będzie to kolejna porcja artystycznych wrażeń – równie osobista i inspirująca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami – uczniom, nauczycielom, rodzinom i przyjaciołom szkoły. Wasza obecność dodała temu wydarzeniu szczególnego znaczenia. Naszym Absolwentom życzymy dalszych sukcesów.

Autor: ZSO nr 1, fot. Alicja Witek, Nina Banach-Gębska, Nadia Juroszek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202516:22

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO]

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Borucin, wieś w gminie Krzanowice znana z pielęgnowania morawskich tradycji i silnie zakorzenionej kultury rolnej, obchodził dziś dożynki. To święto plonów, które od pokoleń jednoczy mieszkańców, w tym roku ponownie przyciągnęło wielu uczestników i gości.

waw
Reklama
Aktualności15 września 202508:29

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło ZSOMS
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:29

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO]

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Największa wieś w gminie Kornowac – Pogrzebień – była dziś gospodarzem dożynek gminnych. Choć poranek przyniósł opady i wprowadził nieco nerwowości w przygotowaniach, o godzinie 14.30, kiedy ruszał korowód, zza chmur wyszło słońce, a święto plonów rozpoczęło się w pełnej oprawie.

waw
Aktualności14 września 202516:05

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO]

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Tegoroczny dożynkowy korowód w Samborowicach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Kapryśna aura mogła pokrzyżować plany, jednak sołtys Adrian Niewiera nie poddał się przeciwnościom. Zwołał mieszkańców, a ci licznie przybyli pod szkołę, by wspólnie świętować plony i obejrzeć barwne widowisko.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:07

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO]

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Bieńkowice, znane z rolniczego charakteru, także w tym roku udowodniły, że dożynki są tu wyjątkowym świętem wspólnoty i tradycji. Ulicami wsi przeszedł długi, barwny korowód pełen maszyn rolniczych, przyozdobionych wstążkami, kwiatami i symbolami plonów.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.