Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja22 kwietnia 202420:39

Tanecznie i kolorowo, czyli II Powiatowy Festiwal Taneczny w Zabełkowie

Tanecznie i kolorowo, czyli II Powiatowy Festiwal Taneczny w Zabełkowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

22 kwietnia 2024 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabełkowie odbył się II Powiatowy Festiwal Taneczny „Tańczące Przedszkolaki” pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego oraz Wójta Gminy Krzyżanowice. Celem Festiwalu było zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, uzdolnieniami i chęcią wzbogacają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia.

W tanecznej imprezie uczestniczyły przedszkola z terenu Gminy Krzyżanowice, z powiatu raciborskiego oraz gościnnie z przedszkola z Karviny z Czech. Wszyscy podziwiali występy przedszkolaków z Krzyżanowic, Raciborza (Przedszkole nr 10, 11, 13, 23) Bieńkowic, Bolesławia, Tworkowa, Chałupek, Zabełkowa oraz Pogrzebienia. Wszystkim występom, z wielką uwagą, przyglądało się Jury w składzie: Sabina Ciuraszkiewicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżanowicach, Ilona Świerczek - instruktor i pedagog tańca zespołu tanecznego „Uśmiech", Joanna Dudkiewicz - instruktor tańca i fitness oraz gość specjalny wydarzenia: Monika Kluza instruktor warsztatów muzyczno-teatralnych, autorka bajek, wierszy i piosenek dla dzieci, właściciel Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni oraz Trener Mentalny.

Dzieci tworzyły na scenie przepiękne kompozycje taneczne, a wszystko to odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli, którzy przygotowywali dzieci do tego niecodziennego wydarzenia. Każda grupa pozostawiła po prezentacji tanecznej radosne i miłe odczucia. Ważnym elementem Festiwalu była również możliwość wykonania zdjęć w fotobudce oraz zabawy muzyczno-ruchowe z Moniką Kluzą, która przeniosła dzieci w bajkowy i kolorowy świat muzyki. Końcowym elementem imprezy był werdykt Jury, które wyróżniło trzy zespoły taneczne, które - ich zdaniem - wykonały swój taniec na przysłowiową szóstkę. Do wyróżnionych przedszkoli należały: zespół „Odkrywcy" z Przedszkola w Tworkowie, zespół „Słoneczny Patrol" z Przedszkola nr 10 w Raciborzu oraz zespół „Wesołe nutki" z Przedszkola w Chałupkach.

Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom za to, że zaszczycili nas swoją obecnością, dziękujemy wszystkim wykonawcom i wspaniałej publiczności, cieszymy się już teraz na kolejne taneczne edycje tego wydarzenia.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie

Anna Nowak

Autor: Anna Nowak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 maja 202409:01

Alarm z monitoringu przy Chopina

Alarm z monitoringu przy Chopina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.